Polskie Radio
Section05
Donald Trump

USA: prawybory prezydenckie w stanie Iowa

Przed poniedziałkowymi pierwszymi prawyborami prezydenckimi w USA Donald Trump umacnia się na pozycji lidera republikanów. W stanie Iowa moze on liczyć na ponad 32-procentowe poparcie. Jego głównego rywala senatora Teda Cruza popiera 25 procent ankietowanych. W New Hampshire, gdzie prawybory odbędą się tydzień później, przewaga Trumpa nad Cruzem wynosi prawie 20 punktów procentowych.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie w USA wybory prezydenckie wybory w USA USA Longin Pastusiak Donald Trump Hillary Clinton

Kolejny miliarder wejdzie do gry o prezydenturę USA?

Miliarder i filantrop Michael Bloomberg zlecił swemu zespołowi opracowanie planu kampanii – poinformował "New York Times". Michael Bloomberg poinformował swych przyjaciół i pracowników, że jest skłonny przeznaczyć 1 mld dolarów ze swej własnej fortuny na kampanię prezydencką - podał "NYT", powołując się na osoby, którym Bloomberg przedstawił ten plan.
Zobacz więcej na temat:  Barack Obama Donald Trump Hillary Clinton wybory prezydenckie w USA

Świat w Południe: kampania prezydencka w USA

W Stanach Zjednoczonych odbyła się kolejna debata telewizyjna, w której udział wzięli kandydaci w prawyborach prezydenckich w Partii Republikańskiej. Uczestnicy spierali się m.in. o imigrację, podatki i islamski terroryzm. W Polskim Radiu 24 walkę o nominację prezydencką komentowali Tomasz Zalewski, były korespondent w USA i Paulina Kozłowska z portalu „300polityka.pl”.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie w USA wybory w USA USA Donald Trump Jeb Bush