Polskie Radio
Section05

Donald Tusk

"Partacze chcą wrócić do władzy". Premier Morawiecki o ambicjach i dokonaniach PO

"Za rządów PO bezrobocie osiągnęło zatrważającą wysokość 14,4 proc., a co gorsza, w wielu powiatach wskaźnik ten sięgał 30 proc." - napisał w czwartek premier Mateusz Morawiecki, w odpowiedzi na skargi ze strony Platformy Obywatelskiej, domagającej się sprostowania informacji ze spotu, w którym padło stwierdzenie, że "za czasów Donalda Tuska bezrobocie wynosiło 15 proc.".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki bezrobocie

"Donald Tusk jest premierem polskiego bezrobocia". Piotr Müller o sytuacji na rynku pracy za rządów PO

Rzecznik rządu Piotr Müller, który odnosił się do procesu wyborczego ws. danych dotyczących bezrobocia, przypomniał, że w ponad 200 powiatach w Polsce za czasów Donalda Tuska bezrobocie faktycznie przekraczało 15 procent. - Bezrobocie za Tuska sięgnęło w lutym 2013 r. JEDYNIE 14,4 proc., czyli ponad 2,3 mln Polaków pozostawało wówczas bez pracy, nie osiągnęło jednak 15 proc. w skali kraju - dodał rzecznik rządu. 
Zobacz więcej na temat:  budżet finanse premier rząd Piotr Müller POLSKA pieniądze bezrobocie PO Platforma Obywatelska polityka

Premier Morawiecki do seniorów: strzeżcie się niebezpiecznych ludzi - Tuska i PO

Strzeżcie się niebezpiecznych ludzi - szefa PO Donalda Tuska i jego całego obozu - Platformy Obywatelskiej. Tych, którzy dziś się przymilają, a przez 8 lat jak rządzili to zabierali emerytom wszystkie ich marzenia - zwrócił się do seniorów premier Mateusz Morawiecki w Solcu nad Wisłą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki senior emerytura Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska

PR24 Poseł PiS: Donald Tusk traktuje ludzi jak meble, eliminuje osoby oddane partii od lat

- Donald Tusk robi przemeblowania, ktoś do Senatu, ktoś do innego okręgu, a część osób wypada. Trochę w mojej ocenie nieelegancko zachowuje się wobec osób, które wiele lat pracowały w Platformie Obywatelskiej - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Józefa Szczurek-Żelazko, komentując listy wyborcze Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka PiS kampania wyborcza wybory 2023 Platforma Obywatelska Józefa Szczurek-Żelazko

PR24 Błażej Poboży: Donald Tusk nie chce rządzić. Jego celem jest hegemonia po stronie opozycyjnej

- Odrzućmy to, że Donald Tusk chce rządzić w Polsce. On nie chce rządzić w Polsce. (...) Nie przedstawił żadnej oferty programowej, a jedyne jego działania służą temu, aby ustanowić swoją pozycję w roli pewnego hegemona po stronie opozycyjnej - mówił w Polskim Radiu 24 Błażej Poboży, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Jego zdaniem przyjęcie na listy KO Michała Kołodziejczaka ma być ciosem w PSL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Platforma Obywatelska opozycja kampania wyborcza wybory 2023 Błażej Poboży Magdalena Złotnicka

Nowy spot PiS przypomina efekty rządów Tuska. "Pamiętam wszystkie jego kłamstwa"

Bohaterowie najnowszego spotu Prawa i Sprawiedliwości mówią między innymi, że "Tusk niszczył polską gospodarkę, on naraził nas na niebezpieczeństwo, a potem uciekł do Brukseli, bo dostał fuchę za duże pieniądze". "Zrobił to raz, zrobiłby to znowu", "Tusk nie zasługuje na kolejną szansę" - podkreślają wyborcy PiS.
Zobacz więcej na temat:  PiS wybory 2023 Sejm opozycja Prawo i Sprawiedliwość POLSKA polityka

ANALIZA Ruszyła akcja "4 x Nie. Tusk = Wyprzedaż Majątku". Podsumowujemy działania rządzących po 1989 roku

W podwarszawskiej bazie paliw Orlen-Mościska sztab Prawa i Sprawiedliwości zainaugurował akcję "4 x Nie. Tusk = Wyprzedaż Majątku" związaną z referendum. "Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?" - to będzie jedno z pytań, na które odpowiedzą Polacy w ogólnokrajowym referendum, które odbędzie się 15 października wraz z wyborami parlamentarnymi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość kampania wyborcza prywatyzacja PRL Platforma Obywatelska Jerzy Buzek PiS PO polityka GOSPODARKA

PR24 "Tusk pokazuje, że jest gotowy na działanie z Rosją". Macierewicz o listach wyborczych PO

- Pan Kołodziejczak demonstrował bardzo jasno, że jest prorosyjski, że związek z Rosją jest dla polskiej wsi najważniejszy, że będzie to wpierał i pomagał Putinowi. To rzeczy niesłychanie groźne dla bezpieczeństwa Polski, ale i Europy. Pan Tusk jasno pokazuje Putinowi: "jestem otwarty na działanie z Tobą" - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska polityka POLSKA wybory parlamentarne wybory 2023 Dorota Kania Platforma Obywatelska Michał Kołodziejczak Antoni Macierewicz

Akcja "4xNie. Tusk=Wyprzedaż Majątku". Szef MEiN: doradcy PO nadal chcą prywatyzować państwowe podmioty

- Program prywatyzacji przez Tuska i jego ministrów był ogłaszany z dumą. Majątek był wyprzedawany. Ale to się nie skończyło. Tacy "mistrzowie" ekonomii jak pan Grabowski czy pan Balcerowicz dalej twierdzą, że trzeba prywatyzować, na przykład Orlen czy porty lotnicze - podkreślił w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. 
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia POLSKA wybory parlamentarne wybory w Polsce koalicja obywatelska polityka Platforma Obywatelska Przemysław Czarnek Paweł Zieliński