Polskie Radio
Section05
Gdańsk

Transparentność zamówień publicznych w Gdańsku pod znakiem zapytania. Radni PiS domagają się audytu w biurze Dulkiewicz

Radni PiS w Gdańsku zarzucają "sieć nieformalnych powiązań" pracownikom biura prezydent miasta z agencją Personal PR. Ich zdaniem miasto udostępnia informacje poufne, które ułatwiają wygranie organizowanych przetargów jednej agencji public relations. Domagają się przeprowadzenia audytu w urzędzie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz media społecznościowe zamówienia publiczne pomorskie

Wzmożony eksport drewna? Lasy Państwowe studzą medialną gorączkę

Z danych opublikowanych przez Port Gdańsk wynika, że odnotowano skokowy wzrost przeładunku drewna - poinformowała "Rzeczpospolita", sugerując, że zgodnie z twierdzeniami ekologów, z Polski w masowych ilościach eksportowane jest drewno. Lasy Państwowe w komunikacie wyjaśniły, że port, owszem, przeładowuje duże ilości drewna, ale pochodzącego z zagranicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Lasy Państwowe Gdańsk eksport drzewa

"W roku 1939 Polska pozostała sama". Czy można szukać analogii z rokiem 2022?

- Od 8 lat trwa agresja Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Od 24 lutego tego roku obserwujemy jej eskalację, z dziesiątkami tysięcy ofiar, z niszczeniem dorobku. Dziś nikt nie odważy się powiedzieć, do czego ta eskalacja może doprowadzić, jaką postać może przyjąć - mówił Grzegorz Berendt, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na antenie Programu 2 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Paweł Siwek II wojna światowa Westerplatte wojna na Ukrainie Muzeum II Wojny Światowej Stany Zjednoczone Rosja 1939 1 września Gdańsk