X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jan Żaryn

"Trzeba zachować granicę w ujawnianiu dokumentów"

– W zbiorze zastrzeżonym Instytutu Pamięci Narodowej mogą znajdować się dokumenty, których nie powinniśmy ujawniać. Ich odtajnienie może bowiem uderzyć w bezpieczeństwo państwa – mówił w Rozmowie PR24 prof. Jan Żaryn, historyk. – Trzeba zachować pewną granicę w ujawnianiu zastrzelonych wcześniej akt – dodawał senator Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Jan Żaryn Adrian Klarenbach IPN Instytut Pamięci Narodowej POLSKA

Prof. Jan Żaryn: z Romanem Dmowskim istnieje dziś problem społeczny

2 stycznia 1939 zmarł Roman Dmowski - polski polityk, publicysta, Minister Spraw Zagranicznych, poseł na Sejm Ustawodawczy RP. Był twórcą Narodowej Demokracji oraz politycznym przeciwnikiem Józefa Piłsudskiego. O jednym z najbardziej kontrowersyjnych polityków w naszej historii najnowszej mówił w programie Wszystko Jest Historią historyk prof. Jan Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Roman Dmowski historia Polski Jan Żaryn Józef Piłsudski

Rusza konkurs IPN dla uczniów poza granicami Polski

Instytut Pamięci Narodowej ogłosił konkurs historyczny „Milenium na uchodźstwie”. Organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież i nauczycieli języka polskiego, historii oraz kultury polskiej, uczących się i nauczających w placówkach oświatowych poza granicami kraju, do przygotowania prac na podstawie dokumentacji dotyczącej obchodów „Milenium" właśnie poza granicami Polski.
Zobacz więcej na temat:  IPN HISTORIA Jan Żaryn

Konkurs IPN „Milenium na uchodźstwie”

W mijającym roku obchodziliśmy 1050. rocznicę chrztu Polski. Pół wieku wcześniej, jubileusz 1000-lecia celebrowany był w atmosferze napięć między komunistyczną władzą a Kościołem. Nie przeszkodziło to jednak polskiej diasporze, rozsianej po całym świecie, obchodzić tego podniosłego wydarzenia. Konkurs „Milenium na uchodźstwie” ma upamiętnić emigrantów, którzy brali aktywny udział w milenijnych uroczystościach religijno-patriotycznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 IPN konkurs Jan Żaryn milenium Chrzest Polski historia Polski

"Opozycja chce zdelegalizować legalną władzę"

We wtorek kierownictwo PiS, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło i marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wzięli udział w nabożeństwie maryjnym na Jasnej Górze. Modlono się o zwycięstwo prawdy i bezpieczną przyszłość naszej ojczyzny. – Za sprawą opozycji weszliśmy na taki pułap emocji, na którym może dojść do dramatycznych wydarzeń – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Jan Żaryn, senator Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Jan Żaryn PiS Platforma Obywatelska PSL Senat emerytury mundurowe komunizm Sejm sejm pr24

Krzyż Wschodni za pomoc Polakom

Obcokrajowcy, którzy nieśli pomoc Polakom prześladowanym ze względu na ich narodowość na Wschodzie w latach 1937-1959 zostaną uhonorowani. Sejm przyjął uchwałę o ustanowieniu odznaczenia Krzyża Wschodniego, który ma być dowodem wdzięczności i pamięci o tych, którzy narażali życie, by ratować naszych rodaków.
Zobacz więcej na temat:  Sejm Polacy za granicą Prawo i Sprawiedliwość Michał Dworczyk Wołyń Jan Żaryn Edyta Poźniak Kresy Bogdan Borusewicz PiS Platforma Obywatelska Ukraina II RP