X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Japonia

Unia Europejska podpisała z Japonią umowę o wolnym handlu

Unia Europejska i Japonia podpisały umowę o utworzeniu strefy wolnego handlu. To największa tego typu umowa na świecie. Podpisy pod dokumentem złożyli w Tokio premier Japonii Shinzo Abe, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk i Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Jakie korzyści nowe porozumienie może przynieść państwom członkowskim Wspólnoty?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska Japonia Azja handel

Agnieszka Bryc: Trump dzieli Europę i wzmacnia Rosję

Nie milkną echa spotkania prezydentów Stanów Zjednoczonych i Rosji. Donald Trump i Władimir Putin rozmawiali w Helsinkach w cztery oczy o najważniejszych problemach politycznych i gospodarczych świata. O skutkach rozmów dla krajów europejskich rozmawiały w audycji Tydzień-Świat dr Agnieszka Bryc (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) i Magdalena Cedro ("Dziennik Gazeta Prawna").
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Władimir Putin Donald Trump Unia Europejska Japonia Polskie Radio 24

Podsumowanie gospodarczych wydarzeń minionego tygodnia

Ciąg dalszy wojny handlowej USA-Chiny, umowa handlowa pomiędzy Unia Europejską a Japonią oraz wzrost produkcji przemysłowej w Polsce i nowy przewoźnik na polskich torach - to tematy mijającego tygodnia, o których na antenie Polskiego Radia 24 Jarosławem Janeckim (Societe Generale), Bartoszem Sawickim (TMS Brokers) i Maciejem Stańczukiem (Konfederacja Lewiatan) rozmawiał Błażej Prośniewski z Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA produkcja przemysłowa Japonia handel