Polskie Radio
Section05

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński: Park Pamięci Narodowej dobrze przysłuży się Polsce

- Park, który dzisiaj jest otwierany, dobrze Polsce się przysłuży. Przysłuży się przeciwstawieniu temu, co ma nas na różne sposoby pogrążyć, uderzyć w naszą godność, ale w jakimś dalej posuniętym planie także w inne nasze interesy - mówił w Toruniu prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas otwarcia parku mającego upamiętniać Polaków, którzy ratowali Żydów.
Zobacz więcej na temat:  regiony kujawsko-pomorskie Toruń POLSKA Holokaust II wojna światowa stosunki polsko-żydowskie

TYLKO U NAS Jarosław Kaczyński: po wakacjach będzie rekonstrukcja rządu, ale premier zostaje

- Zmiany personalne nastąpią. Premier zostaje, ale rząd będzie skonstruowany inaczej - w sposób, który zlikwiduje sytuację, w której ciąg decyzyjny jest rozproszony po różnych ministerstwach - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prezes PiS Jarosław Kaczyński, odnosząc się m.in. do tematu rekonstrukcji rządu.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość PiS polityka Małgorzata Raczyńska-Weinsberg rząd Mateusza Morawieckiego premier Mateusz Morawiecki rekonstrukcja rządu TYLKO U NAS POLSKA

Prof. Rafał Chwedoruk: Mateusz Morawiecki zdał egzamin z bycia premierem

- Jest jednym z liderów Zjednoczonej Prawicy. Na czas jego premierostwa przypadła seria zwycięskich, w sposób wykraczający poza oczekiwania dla PiS wyborów. Mateusz Morawiecki zdał polityczny egzamin z bycia Prezesem Rady Ministrów - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość rząd Mateusza Morawieckiego Mateusz Morawiecki

Brudziński: sugerowanie zmiany przywództwa w PiS byłoby skrajnie nieodpowiedzialne

- Bez Jarosława Kaczyńskiego dzisiaj zarówno PiS, jak i Zjednoczona Prawica rozpadną się jak domek z kart. Gwarantem trwania koalicji i PiS jest osoba naszego lidera - ocenił Joachim Brudziński. Pięćdziesięciolatkowie, którym roi się zmiana przywództwa, muszą uzbroić się w cierpliwość - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Joachim Brudziński PiS Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica polityka POLSKA

TYLKO U NAS "To było jawne łamanie konstytucji". Prezes PiS o blokujących majowy termin wyborów

- Wiem, że wybory powinny się odbyć nie później niż 75 dni przed końcem kadencji. To nie zostało dotrzymane na skutek działań, które według mnie powinny podlegać ocenie prawno-karnej, bo były w oczywisty sposób przekroczeniem uprawnień - stwierdził w Programie 1 Polskiego Radia były premier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Polskie Radio polityka PiS opozycja