Polskie Radio
Section05
Kamil Kłysiński

Współpraca Moskwa-Pekin. Dr Przychodniak: w tych relacjach to Rosjanie są młodszym partnerem

Chiny i Rosja przedłużyły zawarty dwadzieścia lat temu traktat o dobrym sąsiedztwie, przyjaźni i współpracy. - Zwłaszcza rosyjska elita potrzebuje Chińczyków w celach czysto taktycznych - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Marcin Przychodniak z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Więcej świata Paweł Lekki Kamil Kłysiński Rosja Chiny Władimir Putin

"Mińsk wyrządza krzywdę przede wszystkim sobie". Kłysiński o reakcji Białorusi na unijne sankcje

Białoruś, odpowiadając na unijne sankcje, zawiesza swój udział w Partnerstwie Wschodnim. - Ten krok jest krokiem symbolicznym, propagandowym, pokazującym bezsilność władz białoruskich - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich. Czy Białoruś ostatecznie zrywa z Europą?
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Więcej świata Paweł Lekki Aleksander Łukaszenka Białoruś sankcje sankcje Unii Europejskiej Kamil Kłysiński

"Możliwości są niewielkie". Kamil Kłysiński o sankcjach dla Białorusi

- Jeżeli to miałoby wydarzyć się na pełną skalę, tak jak niektórzy przypuszczają, praktycznie blokuje to eksport białoruskich produktów na rynki unijne. A może i dalsze, portów bałtyckich na Litwie i Łotwie, które część tych produktów naftowych eksportują - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Kamil Kłysiński

Białoruś: meandry i paradoksy polityki historycznej

Od trzech miesięcy mówimy w Polsce o Białorusi więcej niż zwykle, choć to i tak za mało, bo przecież dotyczy naszego sąsiada. A jeszcze mniej mówimy o białoruskiej historii i polityce historycznej. A te w rządach Aleksandra Łukaszenki odgrywają niezwykle istotną rolę.
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Jasina Ośrodek Studiów Wschodnich Wojciech Konończuk Kamil Kłysiński Białoruś HISTORIA polityka historyczna Aleksander Łukaszenka społeczeństwo Rosja Litwa Trójka

Zaniewicz: Polska zajmuje jednoznaczne stanowisko ws. wojny w Donbasie i aneksji Krymu

- Bliższą perspektywą jest zażegnanie wojny w Donbasie, natomiast w tym momencie dużo dalszą, chociaż nie niemożliwą, jest kwestia uregulowania przynależności terytorialnej Krymu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Maciej Zaniewicz z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Jak przebiegały rozmowy Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego na temat relacji polsko-ukraińskich?
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski ŚWIAT Więcej świata Wołodymyr Zełenski Ukraina Andrzej Duda Krym Donbas Kamil Kłysiński

Kamil Kłysiński: Putin szybko pogratulował Łukaszence i przekazał mu sugestywny komunikat

– W krótkim, ale treściwym komunikacie Władimir Putin dał do zrozumienia Aleksandrowi Łukaszence, że Mińsk powinien zacieśniać więzi integracyjne z Rosją w ramach państwa związkowego – mówił w Programie 3 Polskiego Radia ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich Kamil Kłysiński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Trójka Ernest Zozuń ŚWIAT Europa Białoruś Aleksander Łukaszenka wybory na Białorusi Kamil Kłysiński