Polskie Radio
Section05
Komisja Weryfikacyjna

"Spółki energetyczne dojono podobnie jak Amber Gold". Suski o potrzebie komisji ds. rosyjskich wpływów

- Za czasów Platformy Obywatelskiej budżet państwa był ogołacany z pieniędzy. Jak mówił ówczesny minister finansów, nie było na nic - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marek Suski. Prawo i Sprawiedliwość chce powołania komisji weryfikacyjnej, która zbadałaby politykę energetyczną prowadzoną przez polskie rządy w latach 2007-2022. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Komisja Weryfikacyjna Sejm Rosja energetyka

Plany utworzenia komisji badającej wpływy Rosji. Paweł Badzio: fakty w tej kwestii są niewygodne dla PO

- Platforma Obywatelska była wmontowana w pewien model polityczno-ekonomiczny, który był budowany dosyć intensywnie w Berlinie, ale brał pod uwagę również silne relacje z Moskwą. Podejście PO do energetyki było pochodną tego modelu - podkreślił w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 energetyka Komisja Weryfikacyjna służby i bezpieczeństwo Rosja polityka

Paweł Szefernaker: trzeba zbadać skalę rosyjskich wpływów na polskie bezpieczeństwo

– Potrzebne są narzędzia i procedura administracyjna, w której będzie można podjąć skuteczne działania – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker o pomyśle powołania komisji ds. wyjaśnienia rosyjskich wpływów na bezpieczeństwo Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Trójka POLSKA polityka Paweł Szefernaker Bartłomiej Graczak Sejm Komisja Weryfikacyjna Rosja

Publicyści komentują pomysł utworzenia komisji ds. wpływów Rosji w energetyce. "Bardzo dobra inicjatywa"

- Działalność różnych dywersji powoduje, że informacje, które wypływają z mediów - zwłaszcza na temat polityki energetycznej - są nieprawdziwe. Pomysł powołania takiej komisji powinien się pojawić już o wiele wcześniej; to bardzo dobra inicjatywa - skomentował w Polskim Radiu 24 publicysta Jędrzej Lipski ("Dziennik Zachodni"). Gościem audycji był także Piotr Kusznieruk ("Trybuna").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna energetyka Rosja

"Będą tam także eksperci". Porzucek o pomyśle utworzenia komisji ws. wpływów Rosji w energetyce

- W tej komisji będą nie tylko politycy, ale również eksperci - a to właśnie umożliwia komisja weryfikacyjna, w przeciwieństwie do śledczej. Najważniejszym celem jest weryfikacja wszystkich działań w zakresie szeroko pojętej energetyki - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marcin Porzucek. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA energetyka Komisja Weryfikacyjna służby i bezpieczeństwo Rosja polityka

Komisja Weryfikacyjna wydała decyzję ws. dwóch warszawskich nieruchomości

Na posiedzeniu niejawnym Komisja Weryfikacyjna do spraw stołecznej reprywatyzacji stwierdziła nieważność w postanowieniu odszkodowawczym. Sprawa dotyczy nieruchomości przy ulicy Moczydło 21. Przypisano również odszkodowanie i rekompensatę lokatorom pokrzywdzonym reprywatyzacją w sprawie nieruchomości przy ulicy Stalowej 12.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Komisja Weryfikacyjna Warszawa Ministerstwo Sprawiedliwości społeczeństwo nieruchomości

Reprywatyzacja w Warszawie. Komisja Weryfikacyjna podjęła decyzję ws. dwóch nieruchomości

Komisja Weryfikacyjna wydała decyzje dotyczące dwóch stołecznych nieruchomości przy ulicach: Wolskiej 101 i Drewnianej 7. W przypadku pierwszej z nich Komisja uchyliła decyzję prezydenta Warszawy z 25 listopada 2014 roku, przyznającą odszkodowanie w wysokości 3,1 miliona złotych na rzecz Marzeny K. i przekazała sprawę do ponownego rozpatrzenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa nieruchomości Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja

Decyzja Komisji Weryfikacyjnej ws. Zielnej 32 utrzymana. Jest wyrok sądu

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie utrzymał w mocy decyzję Komisji Weryfikacyjnej w sprawie nieruchomości przy ulicy Zielnej 32 z czerwca ubiegłego roku. Wówczas nakazała ona zwrot nienależnego świadczenia w wysokości ponad 7 milionów 600 tysięcy złotych na rzecz stołecznego ratusza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Warszawa mazowieckie reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna sąd sądownictwo

Lokatorzy kolejnych stołecznych nieruchomości otrzymają odszkodowania. Nowe decyzje Komisji Weryfikacyjnej

Komisja Weryfikacyjna wydała dwie decyzje dotyczące nieruchomości przy ulicy J. Dąbrowskiego 8 (dawniej Szustra 8), decyzję w sprawie nieruchomości położonej pomiędzy ulicami Wandy i Paryskiej oraz decyzje przyznające odszkodowanie i zadośćuczynienie pokrzywdzonym reprywatyzacją lokatorom. Posiedzenie było niejawne.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna Warszawa regiony mazowieckie POLSKA reprywatyzacja

"Polskie sądy przeciw wolności słowa". Śpiewak krytykuje wyrok, w którym został skazany

Aktywista Jan Śpiewak naruszył dobra osobiste b. wiceprezydenta stolicy Jacka Wojciechowicza w związku z sugestią, że ten został zwolniony ze stanowiska z powodu udziału w aferze reprywatyzacyjnej - uznał we wtorek sąd. Śpiewak musi wpłacić 10 tys. na cel społeczny oraz opublikować przeprosiny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA POLSKA Jan Śpiewak reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Warszawa afera reprywatyzacyjna polityka sąd sądownictwo

Komisja Weryfikacyjna: prezydent Warszawy naruszył prawo decyzjami ws. nieruchomości przy ul. Stalowej 12

Komunikat w tej sprawie opublikowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Według komisji prezydent, wydając decyzję, "skierował ją do osób, które już nie były dysponentami roszczeń dekretowych, ponieważ na podstawie darowizny przekazali te roszczenia na rzecz innych osób" - napisano w oświadczeniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski regiony mazowieckie Warszawa Komisja Weryfikacyjna

Kolejne odszkodowania dla poszkodowanych w wyniku reprywatyzacji. Łącznie prawie 140 tys. zł

Komisja weryfikacyjna wydała sześć kolejnych decyzji ws. przyznania odszkodowania lub zadośćuczynienia poszkodowanym w wyniku reprywatyzacji. Chodzi o lokatorów warszawskich nieruchomości przy: Widok 22, Schroegera 74 oraz Schroegera 80. Łączna kwota przyznanych odszkodowań to 139 161,67 zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Warszawa mazowieckie regiony