Polskie Radio
Section05
Nowy Jork

"Codzienne testy jako system ostrzegania". Gubernator stanu Nowy Jork o walce z COVID-19

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo poinformował o nieoczekiwanie dużych postępach w zwalczaniu COVID-19. Wobec - w jego ocenie - niewielkiej liczby zgonów - zapowiedział, że codzienne testy staną się sygnałem ostrzegawczym przed ewentualnym gwałtownym nasileniem pandemii.
Zobacz więcej na temat:  USA koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 Stany Zjednoczone Ameryka Nowy Jork infografika ŚWIAT

"Widzieliśmy to, co najlepsze w mieście". Koniec godziny policyjnej w Nowym Jorku

- Znosimy godzinę policyjną ze skutkiem natychmiastowym. Wczoraj i ostatniej nocy widzieliśmy to, co najlepsze w tym mieście - poinformował za pośrednictwem Twittera burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio. Na decyzję władz miasta miał wpływ pokojowy charakter protestów przeciw brutalności policji w ostatnich dniach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA choroby zakaźne epidemia pandemia Nowy Jork koronawirus

"New York Times" oddał hołd ofiarom COVID-19. Wyjątkowa okładka dziennika

Nazwiska tysiąca osób, które zmarły w USA z powodu koronawirusa pojawiły się na pierwszej stronie niedzielnego wydania dziennika "New York Times". Wśród nich figuruje nazwisko majora Jerzego Główczewskiego, pilota Dywizjonu 308, który w połowie kwietnia zmarł na COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 USA Stany Zjednoczone Ameryka Nowy Jork New York Times infografika ŚWIAT