Polskie Radio
Section05
Płock

Lodołamacze dotarły do zatoru na Wiśle. Poziom wody dalej przekracza jednak stany alarmowe

Niewiele zmienił się wysoki poziom Wisły od Wyszogrodu do Płocka. Rzeka wciąż przekracza tam stany alarmu. W piątek na wiślanym Zbiorniku Włocławskim ponownie pracowały lodołamacze. Było to tym razem 8 jednostek, o 2 więcej niż wcześniej. Część z nich dotarła do zatoru w rejonie Woli Brwileńskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo regiony mazowieckie kujawsko-pomorskie Włocławek Płock powódź zagrożenie Wisła lód

"Wszyscy są zmobilizowani i nikomu nic nie zagraża". Radziwiłł o sytuacji powodziowej na Wiśle

- Ewakuacja dotyczy bardzo niewielkiego skrawka Płocka, gdzie woda doszła do domów, obserwujemy tę sytuację jako bardzo poważną, ale nie ma większego bezpośredniego niebezpieczeństwa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Konstanty Radziwiłł Mazowsze mazowieckie powódź Płock społeczeństwo Katarzyna Gójska

Dobre wiadomości z Płocka. IMGW: ustabilizowała się sytuacja hydrologiczna na Wiśle

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że ustabilizowała się sytuacja hydrologiczna na Wiśle w Płocku oraz w jego okolicach. Stan wody nadal jest wysoki, ale nie wzrasta. Sytuacja jest cały czas monitorowana ze względu na ujemne temperatury i rozbudowę pokrywy lodowej w rejonie od Płocka do Kępy Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Płock Wisła lód powódź