Polskie Radio
Section05
Płock

"Wszyscy są zmobilizowani i nikomu nic nie zagraża". Radziwiłł o sytuacji powodziowej na Wiśle

- Ewakuacja dotyczy bardzo niewielkiego skrawka Płocka, gdzie woda doszła do domów, obserwujemy tę sytuację jako bardzo poważną, ale nie ma większego bezpośredniego niebezpieczeństwa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Konstanty Radziwiłł Mazowsze mazowieckie powódź Płock społeczeństwo Katarzyna Gójska

Dobre wiadomości z Płocka. IMGW: ustabilizowała się sytuacja hydrologiczna na Wiśle

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że ustabilizowała się sytuacja hydrologiczna na Wiśle w Płocku oraz w jego okolicach. Stan wody nadal jest wysoki, ale nie wzrasta. Sytuacja jest cały czas monitorowana ze względu na ujemne temperatury i rozbudowę pokrywy lodowej w rejonie od Płocka do Kępy Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Płock Wisła lód powódź

Władysław Broniewski. Poeta wielokrotnie zapomniany

Jego nazwisko jest słynne, lecz twórczość należy do mniej znanych w historii polskiej literatury. Zawsze coś stało na przeszkodzie jego poezji. – W swoim życiu stanął wobec wszystkich największych wyzwań XX wieku, za co płacił wielką cenę – mówił w Polskim Radiu biograf Władysława Broniewskiego Mariusz Urbanek.
Zobacz więcej na temat:  Władysław Broniewski KSIĄŻKA historia Polski literatura HISTORIA poezja pisarz KULTURA Antoni Słonimski wiersze PRL ZSRR II Rzeczpospolita II RP komunizm miłość Wisła Warszawa Płock wojna polsko-bolszewicka wojna 1920 Armia Polska w ZSRR

Alarm przeciwpowodziowy w Płocku. MON: terytorialsi są na miejscu, pomagają

Żołnierze WOT udzielają pomocy mieszkańcom Płocka, aby szkody wywołane podtopieniami były jak najmniejsze - podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak. Od poniedziałku na terenie Płocka obowiązuje alarm przeciwpowodziowy. We wtorek rano poziom Wisły przekraczał tam stan alarmowy na wszystkich czterech wodowskazach o 43 do 93 cm i nadal wzrastał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA MON Płock Wisła regiony mazowieckie

Szpital tymczasowy w Płocku już działa. "Jesteśmy gotowi na przyjęcie pierwszych pacjentów"

 - Szpital tymczasowy w Płocku (Mazowieckie) dla zarażonych wirusem SARS CoV-2 jest już gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów. Obecnie ma zapewnioną obsadę personelu na 56 łóżek - przekazał w środę dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego (WSzZ) Stanisław Kwiatkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia społeczeństwo zdrowie wirus choroba szpital Płock mazowieckie regiony