Polskie Radio
Section05
PolskieRadio24.pl

NASZ WYWIAD Lisiecki: Im bogatszy obywatel, tym bogatsze państwo. Podnieśmy drugi próg podatkowy do 100 tys. zł

Podniesienie II progu podatkowego sprawi, że osoby, którym dzięki temu zmniejszą się obciążenia podatkowe, wydadzą lub zainwestują więcej pieniędzy. To napędzi koniunkturę gospodarczą, a budżet państwa nie straci. Mniejsze wpływy z podatku dochodowego zostaną zrównoważone chociażby VAT-em od takich dodatkowych zakupów – mówi poseł PiS Paweł Lisiecki w rozmowie z Portalem Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA podatki Paweł Lisiecki rząd Mateusza Morawieckiego finanse PolskieRadio24.pl Magdalena Złotnicka

ALERT POGODOWY Nadal obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne dla Podlasia i Mazowsza. IMGW przekazał najnowsze dane

W niedzielę synoptycy z IMGW ostrzegają przed dalszym wzrostem poziomu wody w rzekach na Podlasiu i Mazowszu. Poza tym w Tatrach do wieczora obowiązuje zagrożenie lawinowe. Wyzwolenie lawiny jest możliwe przy dużym obciążeniu dodatkowym, szczególnie na stromych stokach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pogoda IMGW zima PolskieRadio24.pl prognoza pogody rzeka

ALERT IMGW Silny mróz, marznące opady i roztopy. Pogodowy rozstrzał w Polsce będzie zagrażał kierowcom

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł przed marznącymi opadami, roztopami i silnym mrozem. W dalszym ciągu mroźno będzie w Polsce wschodniej i północno-wschodniej, zaś roztopy prognozowane są w zachodniej części kraju. Na dużym terenie można się spodziewać marznących opadów. Meteorolodzy apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pogoda IMGW zima PolskieRadio24.pl prognoza pogody mróz

RELACJA Setki zmarłych na COVID-19 we Włoszech, w USA, w Hiszpanii. Tysiące nowych zakażeń. Świat w dobie pandemii

33,5 tysiąca ofiar śmiertelnych oraz 711 tysięcy zakażonych na całym świecie - takie dane o pandemii koronawirusa podaje amerykański Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, który zajmuje się monitorowaniem patogenu. Najgorsza sytuacja jest teraz we Włoszech, w Hiszpanii i w Stanach Zjednoczonych. Sprawdź, jak wyglądała walka z koronawirusem w niedzielę (29.03).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus USA Europa Azja PolskieRadio24.pl RELACJA