Polskie Radio
Section05
SZTUKA

Aktorzy, muzycy i naukowcy. Lista tegorocznych laureatów nagrody MKiDN

Aktorzy Katarzyna Łaniewska i Wiesław Gołas oraz m.in. kompozytor Michał Lorenc i rzeźbiarz Jacek Adamas znaleźli się wśród laureatów Nagrody Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Laureatem nagrody specjalnej im. Tomasza Merty został historyk prof. Wojciech Roszkowski.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego historia Polski SZTUKA POLSKA Piotr Gliński KULTURA społeczeństwo

"Wyższa kultura powinna być traktowana inaczej". Badzio o dotacjach MKiDN dla artystów

- Myślę, że jest tutaj jakiś zdrowy rozsądek, aby kulturę wyższą (...) dotować bardziej, ale zawsze ktoś będzie miał jakieś pretensje - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio z Gazety Obywatelskiej w odniesieniu do zawieszenia wypłaty dla artystów przez ministra Piotra Glińskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński SZTUKA pandemia COVID-19 koronawirus POLSKA

Wpływ brutalizacji języka politycznego na kulturę

-  Artyści utożsamiający się ze środowiskiem lewicowym robią co chcą i mają na to jedno wielkie przyzwolenie, a nie jest tak w odniesieniu do osób, które nie podążają tym nurtem. Najbardziej przeraża mnie jednak to, że środowiska opiniotwórcze pochwalają takie zachowanie - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Korkuć (grafik). Gośćmi audycji byli także Krzysztof Nowak (dokumentalista) oraz Andrzej Biernacki (malarz).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA SZTUKA mowa nienawiści język polski Magdalena Piejko