X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Służba Kontrwywiadu Wojskowego

Współpraca SKW z FSB. "Rosjanie nie byli szczerzy"

– W tamtych okolicznościach podjęcie współpracy z FSB było niedopuszczalne – oceniał w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Marek Opioła, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Przewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych odniósł się do umowy zawartej między SKW a FSB w 2010 roku. Dokument zakładał współdziałanie przeciwko zagrożeniom dotyczącym którejkolwiek ze stron.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość FSB Marek Opioła Donald Tusk katastrofa smoleńska Rosja Piotr Wąż prokuratura Służba Kontrwywiadu Wojskowego Afganistan NATO POLSKA

"Tusk powinien był wiedzieć o współpracy SKW z FSB"

Prokuratura Okręgowa w Warszawie chce przesłuchać w charakterze świadka szefa Rady Europejskiej, Donalda Tuska. Śledztwo dotyczy podjęcia w 2010 roku przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego współpracy z rosyjską FSB bez wymaganej zgody ówczesnego premiera, czyli właśnie Donalda Tuska. W Polskim Radiu 24 komentarz płka Piotra Wrońskiego, byłego oficera wywiadu i kontrwywiadu wojskowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk prokuratura Służba Kontrwywiadu Wojskowego FSB terroryzm

Donald Tusk wezwany do prokuratury. Komentarz

Stołeczna Prokuratura Okręgowa chce przesłuchać Donalda Tuska. Sprawa dotyczy podjęcia w 2010 roku przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego współpracy z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa bez wymaganej zgody premiera, którym był obecny szef Rady Europejskiej. O sprawie mówił w audycji Punkt Widzenia Bartłomiej Radziejewski z Nowej Konfederacji. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka PiS Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Donald Tusk Służba Kontrwywiadu Wojskowego FSB Rosja Unia Europejska Rada Europejska Jarosław Kaczyński

„Zarzuty wobec Tuska mogą mieć charakter polityczny”

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wezwała na przesłuchanie Donalda Tuska. Śledztwo dotyczy podjęcia w 2010 roku przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego współpracy ze służbą obcego państwa bez wymaganej zgody premiera, którym był obecny szef Rady Europejskiej. – Niedawne glosowanie na przewodniczącego i ta dziwna, skutkująca spadkiem zaufania w Unii akcja PiS, plus wezwanie do prokuratury, układa się w paskudny obrazek – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Paweł Rabiej z Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Nowoczesna Paweł Rabiej Donald Tusk prokuratura Służba Kontrwywiadu Wojskowego FSB PiS

"PiS szuka dowodów na to, że Tusk złamał prawo"

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wyznaczy kolejny termin przesłuchania Donalda Tuska. Szef Rady Europejskiej nie stawi się w środę w stołecznej prokuraturze ze względu na pełnioną funkcję. Śledztwo dotyczy podjęcia w 2010 roku przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego współpracy ze służbą obecnego państwa bez wymaganej zgody premiera, którym był Donald Tusk. Sprawę komentowali w Debacie Dnia Piotr Gabryel (z-ca redaktora naczelnego Do Rzeczy) i Andrzej Gajcy (portal Onet.pl).
Zobacz więcej na temat:  Służba Kontrwywiadu Wojskowego Donald Tusk prokuratura

Współpraca SKW i FSB. Czy była decyzja polityczna?

Umowę o współpracy pomiędzy SKW i FSB zawarto w kwietniu 2010 r., tuż po katastrofie smoleńskiej. Dotyczyła współdziałania stron przeciwko zagrożeniom odnoszącym się do którejkolwiek ze stron. W związku ze współpracą Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjskim FSB jako świadek został wezwany przez prokuraturę były premier Donald Tusk. Mówił o tym w programie Gorący Temat ekspert ds. bezpieczeństwa dr Krzysztof Liedel.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Donald Tusk FSB służby specjalne Służba Kontrwywiadu Wojskowego

Donald Tusk nie stawi się w prokuraturze. "Obowiązki w PE"

Donald Tusk jest na środę wezwany do Prokuratury Okręgowej w Warszawie jako świadek w śledztwie przeciwko b. szefom SKW o podjęcie bez zgody władz współpracy z rosyjskim FSB. Były premier nie może jednak stawić się w stołecznej prokuraturze. Jak wyjaśnił jego rzecznik, będzie w tym dniu w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk prokuratura FSB Służba Kontrwywiadu Wojskowego

Tusk wezwany do prokuratury. "Mam nadzieję, że powie co wie"

„Donald Tusk jest na środę wezwany do Prokuratury Okręgowej w Warszawie jako świadek w śledztwie przeciwko b. szefom SKW o podjęcie bez zgody władz współpracy z rosyjskim FSB” – poinformował rzecznik prokuratury Michał Dziekański. Już wiadomo, że były premier tego dnia nie stawi się w prokuraturze, ze względu na obowiązki służbowe. O sprawie mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor z Gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Służba Kontrwywiadu Wojskowego prokuratura FSB

Donald Tusk wezwany do prokuratury. Śledztwo ws. SKW

Donald Tusk został wezwany na przesłuchanie w sprawie współpracy między Służbą Kontrwywiadu Wojskowego a rosyjskim wywiadem FSB. Zeznania w charakterze świadka ma złożyć w środę. O przesłuchaniu byłego premiera, a także propozycji Marine Le Pen złożonej Jarosławowi Kaczyńskiemu ws. demontażu Unii Europejskiej, mówił w programie Punkt Widzenia dr Andrzej Anusz z UKSW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Służba Kontrwywiadu Wojskowego prokuratura FSB Marine Le Pen Unia Europejska Jarosław Kaczyński Andrzej Anusz