Polskie Radio
Section05
Służba Kontrwywiadu Wojskowego

Współpraca SKW z FSB. "Były premier musi być o to zapytany"

Szef Rady Europejskiej, Donald Tusk, pojawi się 19 kwietnia na przesłuchaniu w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej. Potwierdził to jego rzecznik Preben Aamann. W Debacie Dnia Polskiego Radia 24 m.in. o tej sprawie rozmawiali Agnieszka Burzyńska z „Faktu” i Piotr Gursztyn z Telewizji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Służba Kontrwywiadu Wojskowego FSB prokuratura Rada Europejska Piotr Gursztyn Grzegorz Osiecki

Debata Poranka: spór o Donalda Tuska. "Zarzuty są poważne"

Do Prokuratury Krajowej wpłynęło zawiadomienie szefa MON Antoniego Macierewicza ws. tzw. zdrady dyplomatycznej. Ma ono związek z katastrofą smoleńską z 10 kwietnia 2010 roku, a dotyczy także badania jej przyczyn i okoliczności. O sprawie rozmawiali w Debacie Poranka Dorota Kania (Gazeta Polska), Adam Puchejda (Kultura Liberalna) i Jakub Jałowiczor (Gość Niedzielny).
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk katastrofa w Smoleńsku Władimir Putin Rosja Antoni Macierewicz FSB prokuratura Służba Kontrwywiadu Wojskowego

Współpraca SKW z FSB. "Rosjanie nie byli szczerzy"

– W tamtych okolicznościach podjęcie współpracy z FSB było niedopuszczalne – oceniał w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Marek Opioła, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Przewodniczący sejmowej komisji ds. służb specjalnych odniósł się do umowy zawartej między SKW a FSB w 2010 roku. Dokument zakładał współdziałanie przeciwko zagrożeniom dotyczącym którejkolwiek ze stron.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość FSB Marek Opioła Donald Tusk katastrofa smoleńska Rosja Piotr Wąż prokuratura Służba Kontrwywiadu Wojskowego Afganistan NATO POLSKA

"Tusk powinien był wiedzieć o współpracy SKW z FSB"

Prokuratura Okręgowa w Warszawie chce przesłuchać w charakterze świadka szefa Rady Europejskiej, Donalda Tuska. Śledztwo dotyczy podjęcia w 2010 roku przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego współpracy z rosyjską FSB bez wymaganej zgody ówczesnego premiera, czyli właśnie Donalda Tuska. W Polskim Radiu 24 komentarz płka Piotra Wrońskiego, byłego oficera wywiadu i kontrwywiadu wojskowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk prokuratura Służba Kontrwywiadu Wojskowego FSB terroryzm

Donald Tusk wezwany do prokuratury. Komentarz

Stołeczna Prokuratura Okręgowa chce przesłuchać Donalda Tuska. Sprawa dotyczy podjęcia w 2010 roku przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego współpracy z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa bez wymaganej zgody premiera, którym był obecny szef Rady Europejskiej. O sprawie mówił w audycji Punkt Widzenia Bartłomiej Radziejewski z Nowej Konfederacji. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka PiS Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Donald Tusk Służba Kontrwywiadu Wojskowego FSB Rosja Unia Europejska Rada Europejska Jarosław Kaczyński

„Zarzuty wobec Tuska mogą mieć charakter polityczny”

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wezwała na przesłuchanie Donalda Tuska. Śledztwo dotyczy podjęcia w 2010 roku przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego współpracy ze służbą obcego państwa bez wymaganej zgody premiera, którym był obecny szef Rady Europejskiej. – Niedawne glosowanie na przewodniczącego i ta dziwna, skutkująca spadkiem zaufania w Unii akcja PiS, plus wezwanie do prokuratury, układa się w paskudny obrazek – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Paweł Rabiej z Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Nowoczesna Paweł Rabiej Donald Tusk prokuratura Służba Kontrwywiadu Wojskowego FSB PiS

"PiS szuka dowodów na to, że Tusk złamał prawo"

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wyznaczy kolejny termin przesłuchania Donalda Tuska. Szef Rady Europejskiej nie stawi się w środę w stołecznej prokuraturze ze względu na pełnioną funkcję. Śledztwo dotyczy podjęcia w 2010 roku przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego współpracy ze służbą obecnego państwa bez wymaganej zgody premiera, którym był Donald Tusk. Sprawę komentowali w Debacie Dnia Piotr Gabryel (z-ca redaktora naczelnego Do Rzeczy) i Andrzej Gajcy (portal Onet.pl).
Zobacz więcej na temat:  Służba Kontrwywiadu Wojskowego Donald Tusk prokuratura

Współpraca SKW i FSB. Czy była decyzja polityczna?

Umowę o współpracy pomiędzy SKW i FSB zawarto w kwietniu 2010 r., tuż po katastrofie smoleńskiej. Dotyczyła współdziałania stron przeciwko zagrożeniom odnoszącym się do którejkolwiek ze stron. W związku ze współpracą Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjskim FSB jako świadek został wezwany przez prokuraturę były premier Donald Tusk. Mówił o tym w programie Gorący Temat ekspert ds. bezpieczeństwa dr Krzysztof Liedel.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Donald Tusk FSB służby specjalne Służba Kontrwywiadu Wojskowego

Donald Tusk nie stawi się w prokuraturze. "Obowiązki w PE"

Donald Tusk jest na środę wezwany do Prokuratury Okręgowej w Warszawie jako świadek w śledztwie przeciwko b. szefom SKW o podjęcie bez zgody władz współpracy z rosyjskim FSB. Były premier nie może jednak stawić się w stołecznej prokuraturze. Jak wyjaśnił jego rzecznik, będzie w tym dniu w Parlamencie Europejskim w Strasburgu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk prokuratura FSB Służba Kontrwywiadu Wojskowego

Tusk wezwany do prokuratury. "Mam nadzieję, że powie co wie"

„Donald Tusk jest na środę wezwany do Prokuratury Okręgowej w Warszawie jako świadek w śledztwie przeciwko b. szefom SKW o podjęcie bez zgody władz współpracy z rosyjskim FSB” – poinformował rzecznik prokuratury Michał Dziekański. Już wiadomo, że były premier tego dnia nie stawi się w prokuraturze, ze względu na obowiązki służbowe. O sprawie mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor z Gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Służba Kontrwywiadu Wojskowego prokuratura FSB

Donald Tusk wezwany do prokuratury. Śledztwo ws. SKW

Donald Tusk został wezwany na przesłuchanie w sprawie współpracy między Służbą Kontrwywiadu Wojskowego a rosyjskim wywiadem FSB. Zeznania w charakterze świadka ma złożyć w środę. O przesłuchaniu byłego premiera, a także propozycji Marine Le Pen złożonej Jarosławowi Kaczyńskiemu ws. demontażu Unii Europejskiej, mówił w programie Punkt Widzenia dr Andrzej Anusz z UKSW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk Służba Kontrwywiadu Wojskowego prokuratura FSB Marine Le Pen Unia Europejska Jarosław Kaczyński Andrzej Anusz