Polskie Radio
Section05
Wietnam

Ekspert o rozmowach Trump-Kim: hurraoptymizm został zgaszony

Odbywający się w wietnamskim Hanoi szczyt pomiędzy Koreą Północną a Stanami Zjednoczonymi został skrócony i zakończył się bez porozumienia. – Nie można mówić o zgonie koncepcji prezydenta USA wobec Korei, ale z drugiej strony hurraoptymizm został bardzo poważnie schłodzony – ocenił spotkanie Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem dr Jacek Raubo z portalu Defence24.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Trump Hanoi Wietnam Kim Dzong Un Stany Zjednoczone USA Ameryka broń atomowa Korea Północna

Ekspert o szczycie w Hanoi: Donald Trump potrzebuje sukcesu

- Donald Trump dla powodów propagandowych bardziej potrzebuje Kima niż przywódca KRLD prezydenta USA. We wtorek zacznie się przesłuchanie byłego prawnika Trumpa. Potencjalny akt oskarżenia wobec Donalda Trumpa będzie równał się z impeachmentem - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego. Gościem PR24 był też Maciej Kożuszek (Gazeta Polska "Codziennie").
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Donald Trump Kim Dzong Un Azja Wietnam Hanoi

Spotkanie Kim Dzong Una i Donalda Trumpa. Komentarze

- Dopóki trwa gra dyplomatyczna jest nadzieja, że nie dojdzie do użycia siły - powiedział Andrzej Talaga (Warsaw Enterprise Institute). - Amerykanie nie zgodzą się na zagrożenie dla swoich sojuszników - wskazał prof. Zbigniew Lewicki (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie). Goście PR24 rozmawiali o spotkaniu Donalda Trumpa i Kim Dzong Una w Hanoi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Wietnam Hanoi Donald Trump Kim Dzong Un USA Korea Północna