Polskie Radio
Section05

aktualności katolickie

Najsłynniejsza polska mistyczka, czyli historia św. Faustyny Kowalskiej

Prosta dziewczyna, początkowo traktowana jak "siostra drugiej kategorii", oddelegowywana głównie do gotowania i sprzątania, mimo problemów ze zdrowiem. Początkowo nikt nie dawał wiary jej wizjom, a spowiednik wytykał jej pychę. Niezwykłe szczegóły z życia polskiej mistyczki w nowym odcinku audycji "Polki".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Faustyna Kowalska Kościół kobieta wiara Polskie Radio 24 Maryna Miklaszewska Magdalena Merta

"W intencji ustania epidemii". Rzecznik Episkopatu zaprasza do wspólnej modlitwy

- W Święto Miłosierdzia Bożego zapraszam do szczególnej modlitwy koronką o godz. 15.00 w intencji ustania epidemii. W mediach społecznościowych możemy publikować nasze prośby i podziękowania z hasztagiem #Miłosierdzie - powiedział rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół Kościół katolicki Episkopat Polski wiara chrześcijaństwo święta Faustyna Kowalska

Sekretarz Episkopatu: w rocznicę Chrztu Polski módlmy się o pomyślność naszej Ojczyzny

Sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, biskup Artur Miziński wskazał, że 1054. rocznica chrztu Polski jest wezwaniem do szczególnej modlitwy w intencji przyszłości naszej Ojczyzny, abyśmy mogli wspólnymi siłami zminimalizować skutki zdrowotne, społeczne i gospodarcze trwającej epidemii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Chrzest Polski chrześcijaństwo Kościół katolicki

"Mamy głęboką nadzieję, że ten czas minie". Abp Jędraszewski o pandemii

Metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski mówił w TVP Info, że tegoroczne Święta Wielkanocne są dla wielu z nas bardzo trudne, ponieważ nasz kraj zmaga się z pandemią koronawirusa. - Mamy głęboką nadzieję, że ten czas minie. Czas ograniczeń - mówił abp.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Kościół katolicki wiara Wielkanoc Marek Jędraszewski chrześcijaństwo Koronawirus w Polsce POLSKA

Abp Andrzej Dzięga: niech Słowem Zmartwychwstałego napełnia się dzisiejsze życie świata

Na rozpoczynający się czas Świąt Wielkanocnych metropolita szczecińsko-kamieński arcybiskup Andrzej Dzięga życzył, by Słowem Zmartwychwstałego napełniało się życie świata. Na zakończenie uroczystej Liturgii Paschalnej w Bazylice archikatedralnej św. Jakuba Apostoła w Szczecinie arcybiskup Andrzej Dzięga złożył życzenia wszystkim wiernym, kapłanom, służbom medycznym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół Wielkanoc

Ks. Bogdan Bartołd o katastrofie smoleńskiej: ofiara tych ludzi zaczęła owocować

- Trzeba zaznaczyć, w jakim celu i dlaczego akurat w tym czasie ci ludzie lecieli do Smoleńska. Przecież oni lecieli w oficjalnej delegacji całego polskiego społeczeństwa po to, by złożyć hołd naszym bohaterom - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. Bogdan Bartołd, proboszcz parafii archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA święta Kościół katolicki Kościół Jezus Chrystus Bogdan Bartołd katastrofa smoleńska Lech Kaczyński

Ks. Waldemar Chrostowski: świadkiem męki, śmierci i Zmartwychwstania Jezusa jest Całun Turyński

- Całun Turyński ma to do siebie, ze przeżywa się go nie wtedy, gdy się o nim opowiada, ale wtedy, gdy ma się możliwość go widzieć – powiedział ks. prof. Waldemar Chrostowski, teolog i biblista. W Wielką Sobotę odbędzie się nadzwyczajne wystawienie Całunu Turyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Wielkanoc Całun Turyński Kościół Jezus Chrystus HISTORIA wiara Waldemar Chrostowski POLSKA Katarzyna Gójska