Polskie Radio
Section05
bankowość elektroniczna

Krajowy sektor finansowy otwarty na innowacje

Polska jest dużym, chłonnym i otwartym na nowinki rynkiem, a polski sektor bankowy ma stabilną pozycję – ocenia Tomasz Rzeski, wiceprezes Inbanku. Wywodzący się z estońskiego sektora fintech Inbank zadebiutował w Polsce w marcu i jako pierwszy wprowadził wideoweryfikację klientów na czacie i elektroniczny podpis w chmurze. Innowacje są obecnie priorytetem branży finansowej, uznawanej za lidera cyfryzacji w Europie. Polska wciąż ma jednak bardzo dużo do zrobienia w zakresie digitalizacji usług finansowych. 
Zobacz więcej na temat:  bankowość internetowa bankowość elektroniczna bankowość mobilna bank banki

Cyberatak na polskie banki. W tle obcy wywiad?

Po ataku hakerów strona internetowa Komisji Nadzoru Finansowego wciąż nie działa. Jak poinformował rzecznik KNF, jej wyłączenie związane jest z "próbą ingerencji z zewnątrz". Eksperci podejrzewają, że może chodzić o służby obcego państwa. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 Michał Kurek z firmy EY.
Zobacz więcej na temat:  bankowość elektroniczna banki e-bankowość komisja nadzoru finansowego hakerzy haker cyberprzestępczość KNF

Źle zlecony przelew bankowy. Jak uratować pieniądze?

- W 2011 roku weszła w życie ustawa o usługach płatniczych. Od tego czasu bank ma jedynie obowiązek sprawdzić tzw. unikatowy identyfikator, którym jest rachunek bankowy - wyjaśnia mecenas Krzysztof Woronowicz, jak dodaje banki mają jednak obowiązek pomóc nam w naprawieniu błędu, jeśli wpłaciliśmy środki na złe konto. 
Zobacz więcej na temat:  Anna Grabowska bankowość elektroniczna bankowość internetowa bankowość mobilna prawo rachunek bankowy STYL ŻYCIA