X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
cit

"Nie ma zagrożeń dla realizacji nowych programów rządu"

Goście Polskiego Radia 24 Tomasz Kaczor (Prevision), Kazimierz Krupa(Drawbridge), Rafał Sadoch(Dom Maklerski mBanku) i dr Marian Szołucha(Akademia Finansów i Biznesu Vistula) dyskutowali o nowych projektach społecznych, których wprowadzenie zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. O tym, jak mogą wpłynąć na budżet i finanse osobieste Polaków, w audycji Rządy Pieniądza.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki finanse publiczne finanse ZUS cit Ministerstwo Finansów

„Świadectwo wrażliwości społecznej premiera i rządu”

– Musimy i chcemy zmieniać nasze podejście w zależności od oczekiwań społecznych – powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem „Polska jest jedna” premier zapowiedział nowe pomysły na reformy społeczno-gospodarcze. Do wystąpienia szefa rządu odniósł się w magazynie „Północ-Południe” Andrzej Potocki z tygodnika „Sieci”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki Jarosław Kaczyński cit ZUS

"To było najlepsze wystąpienie premiera Morawieckiego"

Podczas konwencji PiS premier Mateusz Morawiecki zapowiedział udogodnienia dla rodzin, przedsiębiorców, seniorów, uczniów i kierowców. Konwencję PiS skomentowali w PR24 Andrzej Sadowski (prezes Centrum im. Adama Smitha), Wojciech Wybranowski („Do Rzeczy”), dr Piotr Zakrzewski (politolog z UKSW), Krzysztof Losz ("Nasz Dziennik") oraz Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki Jarosław Kaczyński cit Andrzej Sadowski gospodarka polska ZUS zus składki sondaże Platforma Obywatelska Wojciech Wybranowski

"PiS dobrze zobaczył, że Polacy nie lubią dzielenia"

Premier zapowiada podczas konwencję PiS w Warszawie tzw. „piątkę Morawieckiego”. To pakiet pięciu zmian przewidujący między innymi - obniżkę składki ZUS i podatku CIT, a także wsparcie dla uczniów, fundusz budowy dróg lokalnych i ułatwienia dla seniorów i osób niepełnosprawnych. O konwencji PiS mówili w audycji Debata Dnia Michał Wróblewski (publicysta), Kraol Gac (portal Dorzeczy.pl) i prof. Antoni Kamiński (Instytut Studiów Politycznych PAN).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Platforma Obywatelska Karol Gac Antoni Kamiński Jerzy Jachowicz ZUS cit Mateusz Morawiecki

Konwencja PiS: poznaliśmy kolejne elementy programu społecznego

Podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem „Polska jest jedna” premier Mateusz Morawiecki zaproponował niższy ZUS i CIT dla małych firm, wyprawkę 300 zł dla młodzieży szkolnej i 23 mld zł na program dla seniorów. Polskie Radio 24 transmitowało wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki Jarosław Kaczyński premier ZUS cit Mieszkanie Plus samorząd sondaże Beata Szydło

Jaki był 2017 rok w gospodarce?

Rok 2017 obfitował w ważne wydarzenia gospodarcze. Spektakularne efekty przyniosły zmiany w organizacji służb skarbowych, które doprowadziły do znaczącego wzrostu dochodów podatkowych. Rok upłynął też pod znakiem sporów z Komisją Europejską o wycinkę w Puszczy Białowieskiej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA podatki vat cit energetyka Mieszkanie Plus mieszkania handel Puszcza Biał‚owieska Komisja Europejska Mierzeja Wiślana rolnictwo transport