X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
cit

Nie tylko luka VAT. Unikanie CIT-u poważnym problemem

O luce w podatku VAT słyszeli już chyba wszyscy, ale to nie jedyny rodzaj podatku, który może spędzać sen z powiek ministrowi finansów. Równie duże środki nie trafiają do budżetu z tytułu CIT-u. Mowa jest nawet o kilkudziesięciu miliardach złotych rocznie. O tym, czym jest CIT i o tym, dlaczego tak trudno jest walczyć z tym procederem, Błażej Prośniewski rozmawiał z profesorem Dominikiem Gajewskim z Centrum Analiz i Studiów Podatkowych SGH.
Zobacz więcej na temat:  cit podatki Błażej Prośniewski

Eksperci za rozwiązaniami systemowymi dla osób niepełnosprawnych

Goście Polskiego Radia 24 Kazimierz Krupa (DrawBridge), Rafał Sadoch (MBank) i Marcin Roszkowski (Instytut Jagielloński) dyskutowali w audycji Rządy Pieniądza m.in. o propozycji wprowadzenia daniny solidarnościowej. Pieniądze z podatku miałyby – według deklaracji rządu – zapewnić wsparcie dorosłych niepełnosprawnych. W gmachu parlamentu od kilku dni protestują opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych.
Zobacz więcej na temat:  niepełnosprawni niepełnosprawność ZUS zus składki Sejm cit Mateusz Morawiecki

Biznes, podatki, transparentność

Rozpoczęta w ostatnim czasie dyskusja na temat transparentności podatkowej wkracza na nowy poziom. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Finansów dane podatkowe kluczowych przedsiębiorców w kraju staną się jawne. To może być podstawą – na wzór gospodarek zachodnich – do budowania efektywnego systemu współpracy biznesu z administracją, o ile obie strony wykażą się daleko idącym zrozumieniem.
Zobacz więcej na temat:  podatki przedsiębiorca cit pit

Nowe udogodnienia dla firm. Kto faktycznie z nich skorzysta?

Kolejne ułatwienia dla małych firm. Zgodnie z deklaracjami rządu najmniejsi mają płacić niższy podatek CIT i ZUS. Ministerstwo Finansów nabrało jednak na razie wody w usta i nie chce mówić o kosztach propozycji - z wcześniejszych wyliczeń Ministerstwa Rozwoju wynika, że tzw. mały ZUS może kosztować budżet ok. 300 mln zł. Oba projekty mają być jednak oddechem dla mniejszych firm.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Jagiełowicz podatki cit

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada nowe projekty. Komentarze

Politycy Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli serię spotkań z wyborcami. - To jedyna władza odkąd pamiętam, która dotrzymuje obietnic – zaznaczył w Debacie Dnia Polskiego Radia 24 Adam Borowski, redaktor Gazety Polskiej. Razem z Adamem Bułą z Polska The Times podsumowywali zapowiedzi PiS złożone sobotniej konwencji wyborczej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica wybory samorządowe Mateusz Morawiecki program 500+ Adam Borowski cit ZUS Platforma Obywatelska