Polskie Radio
Section05
ekologia

Porozumienie klimatyczne. Znamy decyzję Donalda Trumpa

Prezydent Donald Trump ogłosił, że Stany Zjednoczone wycofają się z paryskiego porozumienia klimatycznego, dotyczącego redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Już od kilku dni amerykańskie media, powołując się na anonimowe źródła w Białym Domu, pisały, że prezydent odstąpi od międzynarodowego porozumienia. O konsekwencjach decyzji Trumpa mówiła w audycji Świat w Powiększeniu Urszula Stefanowicz, ekspertka Koalicji Klimatycznej.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump USA ekologia dwutlenek węgla

Przeznaczenie, śledztwo i przyjaźń na całe psie życie

"Lolek" to poruszająca opowieść o psie, który pewnego śnieżnego, styczniowego dnia pojawił się w życiu Adama Wajraka. - Mam taką teorię, że to psy odnajdują ludzi, a nie ludzie psy. Psa nie można kupić, bo nie można kupić przyjaciela. Poza tym jest tyle bezpańskich psów, że robić tego po prostu nie wypada - mówił Adam Wajrak w Czwórce.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka STYL ŻYCIA Adam Wajrak PSY zwierzęta ekologia

Brak porozumienia ws. klimatu podczas szczytu G7

Lakoniczne stwierdzenia po szczycie G7 pozostawiają więcej pytań niż odpowiedzi na temat tego, jak najważniejsze kraje świata chcą widzieć i układać relacje między sobą zwłaszcza w kontekście polityki klimatycznej i wolnego handlu. W audycji Rządy Pieniądza rozmawiali o tym dr Artur Bartoszewicz (Szkoła Główna Handlowa) i Bartłomiej Godusławski (Puls Biznesu).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Donald Trump prezydent ekologia Tomasz Wróblewski globalne ocieplenie

Bioróżnorodność. Musimy ją pielęgnować

Naukowcy ostrzegają, że przekształcamy środowisko Ziemi tak dalece, iż weszliśmy w kolejną epokę geologiczną. Zmieniliśmy globalny obieg niektórych pierwiastków chemicznych i jesteśmy świadkami masowego zanikania gatunków. W Czwórce o zaburzeniach w bioróżnorodności opowiadała Barbara Pietrzak, Czwórkowa rzeczniczka nauki z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.   
Zobacz więcej na temat:  Czwórka ekologia biologia Patryk Kuniszewicz NAUKA zwierzęta zwierzęta domowe Ziemia