Polskie Radio
Section05
finanse

Kuźmiuk: Komisja Europejska ma bardziej elastyczne podejście do programów pomocowych

– Teraz podejście KE jest łagodniejsze, bardziej elastyczne. To dobrze, bo pomoc rzeczywiście jest potrzebna. Przypomnę, że pakiety pomocowe złożone przez Polskę, a jeszcze nieprzyjęte, opiewają na kwotę ponad 300 mld zł – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Gościem audycji był także eurodeputowany Lewicy prof. Bogusław Liberadzki. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Polskie Radio tarcza antykryzysowa GOSPODARKA POLSKA polityka budżet budżet Polski finanse finanse publiczne deficyt budżetowy Unia Europejska Komisja Europejska

Zadłużenie a koronawirus. Co ze spłatami należności?

Wielu przedsiębiorców oraz osób fizycznych w czasie pandemii traci płynność finansową. Z pomocą przychodzi rząd, oferuje wsparcie w ramach Polskiej Tarczy Antykryzysowej - Pamiętajmy, że tarcza nie wyłączyła nas z obowiązków płacenia, wykonywania umów i uregulowania długów. Nie ma takiego zapisu, który by nas z tego zwalniał - mówi w "Czterech porach roku" prof. Michał Jackowski z Kancelarii DSK w Poznaniu. 
Zobacz więcej na temat:  kredyt gotówkowy długi finanse koronawirus bank Daniel Wydrych eksmisje

"Mam nadzieję, że kryzys będzie przejściowy". Prezydent o wpływie COVID-19 na gospodarkę

- Polska gospodarka jeszcze kilka miesięcy temu rozwijała się niezwykle dynamicznie. Była jedną z najlepiej rozwijających się gospodarek w Europie. Musimy zrobić wszystko, żeby gospodarcze skutki tego kryzysu zostały jak najszybciej zminimalizowane - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla Programu 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus COVID-19 tarcza antykryzysowa gospodarka polska prezydent Andrzej Duda Małgorzata Raczyńska-Weinsberg POLSKA społeczeństwo przedsiębiorca firmy pracownicy pracodawcy pomoc finanse

Do 2 bilionów euro na walkę z kryzysem. Powstanie specjalny Fundusz Odbudowy

Unijny Fundusz Odbudowy ma pomóc podźwignąć europejskie gospodarki po kryzysie wywołanym koronawirusem. Tak zdecydowali przywódcy 27 krajów podczas wideokonferencji, dając zielone światło dla dalszych prac. Polska uważa, że Fundusz powinien być stworzony w ramach unijnego budżetu, a we wspólnej kasie potrzebne są nowe pieniądze, które zostaną przeznaczone na bezzwrotną pomoc.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bruksela Unia Europejska budżet ue koronawirus GOSPODARKA ekonomia finanse

TYLKO U NAS Tadeusz Kościński: aby finansować rozwój gospodarki, trzeba będzie znowelizować budżet

- Czekamy z nowelizacją budżetu jak najdłużej, im lepsze będą parametry, tym lepszy będzie budżet - powiedział minister finansów Tadeusz Kościński w Programie 1 Polskiego Radia. Według niego teraz nie wiadomo, jak duży deficyt będzie potrzebny i jaki będzie jego cel - pomoc firmom, czy rozkręcanie inwestycji.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Finansów tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce koronawirus epidemia finanse budżet GOSPODARKA

Minister finansów: środki na nową tarczę będą pochodzić z rynku krajowego

– Jesteśmy szóstą co do wielkości gospodarką w Europie, jesteśmy dużym rynkiem. Myślę, że tu nie będzie większego kłopotu, możemy to sfinansować z lokalnego rynku – mówił w Programie 3 Polskiego Radia minister finansów Tadeusz Kościński.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Polskie Radio Tadeusz Kościński Ministerstwo Finansów tarcza antykryzysowa GOSPODARKA POLSKA polityka budżet budżet Polski finanse finanse publiczne deficyt budżetowy