Polskie Radio
Section05

gaz

Embargo na rosyjski diesel. PKN Orlen: jesteśmy zabezpieczeni i w pełni przygotowani

- W Polsce, jak i w Unii Europejskiej jesteśmy dobrze przygotowani na embargo na rosyjski diesel - powiedział główny ekonomista PKN Orlen Adam Czyżewski. Dodał, że powstały i wciąż tworzą się nowe szlaki handlu tym produktem, które pozwolą zastąpić rosyjski olej napędowy paliwem z Bliskiego Wschodu, USA i Chin.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA benzyna diesel ropa naftowa PKN Orlen Daniel Obajtek embargo wojna na Ukrainie paliwa POLSKA społeczeństwo kierowcy

Mniejsze stawki za gaz dla piekarni. Wcześniej Tusk straszył chlebem za 30 zł. "PO chce zohydzić rząd"

W lipcu Donald Tusk straszył, że chleb pod koniec roku może kosztować nawet 30 zł. Tymczasem ceny pieczywa są dużo niższe, a rząd wprowadza jeszcze preferencyjne ceny gazu dla piekarni. Politycy PO podobnie przedstawiali czarne scenariusze w kwestii węgla czy paliwa. - Ludzie przyzwyczaili się do tego, że PO posługuje się takimi argumentami i robi wszystko, żeby zohydzić rząd - skomentował dla portalu polskieradio24.pl prof. Henryk Domański, socjolog z PAN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska opozycja chleb rząd

Prezydent w Davos: kiedy mówiłem, że Gazprom jest zbrojnym ramieniem Rosji, wielu przywódców się uśmiechało

- Dzisiaj obserwujemy obszar bezpieczeństwa przez pryzmat wojny na Ukrainie, która doprowadziła do zobrazowania czarnych scenariuszy, o których my Polacy mówiliśmy bardzo wyraźnie - powiedział prezydent Andrzej Duda. Polski przywódca otworzył podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos panel "Droga do europejskiej suwerenności energetycznej". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Andrzej Duda davos 2023 Europa Światowe Forum Ekonomiczne w Davos Rosja Gazprom