Polskie Radio
Section05
góry

Adrian Markowski: Bieszczadów nie da się całkowicie poznać

- Nie miałem na myśli dogłębnego poznania, trudno je sobie wyobrazić. W mojej poprzedniej książce nie wszystko się zmieściło, to jest krok dalej, ale zostało ich jeszcze wiele do zrobienia. Nie chcę opowiadać wszystkiego - mówił na antenie Dwójki Adrian Markowski, autor książki "Bieszczady. Dla tych, którzy chcą je poznać naprawdę".
Zobacz więcej na temat:  Bieszczady książki podróże po Polsce góry Monika Zając Dwójka

Trójka na SnowFest 2022 – relacje, rozmowy i koncert Bitaminy

W pierwszy weekend marca czeka nas SnowFest 2022 – jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych i sportowych w kraju. Zbliżająca się dziewiąta edycja SnowFest odbędzie się w dniach 4-5 marca. Na miejscu pojawi się także Trójka, którą w Szczyrku będą reprezentować nasi dziennikarze: Justyna Grabarz i Michał "Grabek" Grabkowski. Wesprze ich pozostający w studiu przy ul. Myśliwieckiej Łukasz Ciechański.
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA album patronat SnowFest elektronika szczyrk góry sporty zimowe Łona Michał Grabkowski Justyna Grabarz Łukasz Ciechański

Reportaż o ratowaniu lokalnej przyrody [POSŁUCHAJ]

Iwkowa to wieś w woj. małopolskim położona niedaleko Jeziora Czchowskiego. Ma bogatą historię sięgającą połowy XIV wieku i ciekawe zabytki. Niedawno założona przez mieszkańców fundacja Wspólny Las wykupiła od prywatnego właściciela piękny, niezwykle cenny przyrodniczo fragment lasu w pobliskiej Wytrzyszce. Udało się uratować przyrodniczą perłę, która dzięki temu nadal będzie dostępna dla wszystkich.
Zobacz więcej na temat:  Monika Chrobak społeczeństwo reportaż góry las natura przyroda ekologia Trójka

SnowFest 2022 – polska muzyka elektroniczna i zimowe szaleństwo już 4-5 marca

W pierwszy weekend marca czeka nas SnowFest 2022 - jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych i sportowych w kraju. Zbliżająca się dziewiąta edycja SnowFest odbędzie się w dniach 4-5 marca 2022 roku w Szczyrku. Po raz kolejny razem zagoszczą tam zimowe sporty oraz starannie wyselekcjonowana muzyka, a całości dopełnią niezwykłe multimedialne show, pyszne jedzenie oraz niepowtarzalna atmosfera, która stała się znakiem rozpoznawczym tego zimowego festiwalu! 
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA album patronat SnowFest elektronika szczyrk góry sporty zimowe Łona

Co zrobić, aby jazda na nartach lub snowboardzie była bezpieczna?

Niektórzy powoli kończą ferie, natomiast inni dopiero rozpoczynają śnieżne szaleństwo i już nie mogą doczekać się pierwszego zjazdu na nartach czy też desce snowboardowej. Warto jednak cały czas zachowywać rozum i zdrowy rozsądek. - Na stoku nie jesteśmy sami - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Łukasz Pokorski z Grupy Sudeckiej GOPR. O czym musimy pamiętać?
Zobacz więcej na temat:  zima narty góry bezpieczeństwo Patryk Kuniszewicz

Jubileuszowy 50. Góralski Karnawał za pasem!

Od 50 lat Bukowina co roku staje się stolicą karnawału. Nie byle jakiego, bo góralskiego! W tym roku gości Bukowiańskiego „Domu Ludowego” czeka Jubileuszowy 50. Góralski Karnawał! Rozpocznie się on w najbliższą środę, 9 lutego. Jak co roku wypełniony będzie góralską muzyką i tańcem, nie zabraknie pochodów grup kolędniczych, rywalizacji par tanecznych, wystaw twórczości ludowej, koncertów i wielu, wielu innych atrakcji. Chcący doświadczyć góralskiej żywiołowości, z pewnością powinni zawitać do Bukowiny!
Zobacz więcej na temat:  Piotr Kędziorek Bukowina Podhale góry Tatry jubileusz tradycja kultura ludowa muzyka ludowa