X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
komisja nadzoru finansowego

Komisja ds. podatku VAT przesłuchała Dariusza Daniluka

Sejmowa komisja śledcza do spraw podatku VAT przesłuchała dziś wiceministra w resorcie finansów w latach 2008-2011 Dariusza Daniluka. Przesłuchany wyjaśniał, że nie zajmował się w ministerstwie kwestią podatków -  Nie wyobrażam sobie żeby temat sprawozdawczości VAT nie obejmował komeptencji pana Daniluka - mówił w Polskim Radoi 24 Jerzy Bielewicz, ekonomista. 
Zobacz więcej na temat:  vat komisja śledcza komisja nadzoru finansowego

Piotr Apel: były przewodniczący KNF poczuł się zbyt pewnie

– Sprawa dotycząca KNF to historia przede wszystkim o pysze władzy. Były już przewodniczący poczuł się tak spokojny i pewny na swoim stanowisku, że wskazał szefowi jednego z banków, kto ma być w jego radzie nadzorczej – powiedział Piotr Apel, poseł ruchu Kukiz’15. W audycji "Przekładaniec Jachowicza" skomentował najważniejsze wydarzenia polityczne z ostatnich dni.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka KNF komisja nadzoru finansowego Jarosław Kaczyński Lech Wałęsa katastrofa smoleńska katastrofa w Smoleńsku Piotr Apel

Jaka przyszłość czeka banki Leszka Czarneckiego?

– Nie wiadomo czy banki pana Czarneckiego poradzą sobie w nowej rzeczywistości, tj. gdy będą musiały zarabiać pieniądze normalnie, na kontach i kartach, a nie na toksycznych produktach finansowych – powiedział Maciej Samcik z portalu Subiektywnieofinansach.pl. W „Debacie Polskiego Radia 24” rozmowa m.in. o przyszłości interesów Leszka Czarneckiego po ujawnieniu jego rozmowy z Markiem Chrzanowskim, byłym już przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KNF Leszek Czarnecki komisja nadzoru finansowego firma bank

Paweł Grabowski o aferze KNF: pozwólmy działać prokuratorze

Platforma Obywatelska złożyła do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego projekt uchwały o powołaniu komisji śledczej ds. afery KNF - poinformował szef klubu Sławomir Neumann. Ta władza sama nie jest w stanie się oczyścić ani wyjaśnić tej afery, tylko komisja śledcza może to zrobić - przekonywał. W Polskim Radiu 24 sprawę KNF komentował Paweł Grabowski Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KNF komisja nadzoru finansowego Leszek Czarnecki

Afera KNF. Czy będą zmiany w rządzie?

- Widać, że PiS ma kłopot z aferą wokół KNF. Ucieczką do przodu byłyby zmiany w rządzie i pozbycie się ludzi, którzy są niewygodni. Jest duży nacisk frakcji wrogów Mateusza Morawieckiego, którzy liczą, że pozbędą się premiera. Jednak na straży stoi prezes Kaczyński i nie ma mowy o jego dymisji - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Burzyńska z Faktu. Gościem Debaty Dnia był również Jakub Jałowiczor z Gościa Niedzielnego.
Zobacz więcej na temat:  KNF komisja nadzoru finansowego Prawo i Sprawiedliwość PiS polityka

Iwona Arent: komisja śledcza ws. KNF nie ma sensu

- Prokuratura i służby działają bardzo szybko. To jest przeciwieństwo do tego, co działo się przy Amber Gold. Przez kilka lat prokuratura nie reagowała na to, że ludzie są okradani. Na tym polega różnica - mówiła w Polskim Radiu posłanka PiS Iwona Arent. Złożenie wniosku o powołanie komisji śledczej do wyjaśnienia tzw. afery KNF zapowiedzieli posłowie Platformy Obywatelskiej. 
Zobacz więcej na temat:  KNF komisja nadzoru finansowego polityka POLSKA

Sprawa KNF. Dlaczego tak późno trafiła do prokuratury?

Tak zwana afera KNF dotyczy rzekomej propozycji korupcji, do której miało dojść w marcu b.r. Jednak zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie wpłynęło dopiero w listopadzie. – To rzecz niezwykła. Nikt nie zwleka z zawiadomieniem policji np. o tym, że coś mu skradziono – powiedział w Polskim Radiu 24 Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna).
Zobacz więcej na temat:  KNF komisja nadzoru finansowego Leszek Czarnecki prokuratura POLSKA

Afera KNF. "Leszek Czarnecki wywołał potężną burzę polityczną"

Leszek Czarnecki składa zeznania w prokuraturze w Katowicach w związku ze złożonym przez siebie zawiadomieniem o propozycji korupcyjnej ze strony byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego. Przed przesłuchaniem właściciel Getin Noble Banku mówił, że liczy na wyjaśnienie sprawy. O aferze KNF mówili w Polskim Radiu 24: Marcin Piasecki (Rzeczpospolita) i Jakub Pacan (Tygodnik Solidarność).
Zobacz więcej na temat:  polityka Leszek Czarnecki KNF komisja nadzoru finansowego