Polskie Radio
Section05

Kościół

PR24 Światowe Dni Młodzieży 2023. Bp Suchodolski: Jan Paweł II otwierał furtki młodym

- Za miością do Jezusa, u Jana Pawła II poszła miłość do młodego czlowieka. On od samego początku otwierał wszystkie możliwe furtki, by zapraszać młodych ludzi na spotkania - mówił w Polskim Radiu 24 bp Grzegorz Suchodolski, Biskup Pomocniczy Diecezji Siedleckiej, Przewodniczący Rady ds.Duszpasterstwa Młodzieży, pytany o genezę Światowych Dni Młodzieży.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II katolicyzm chrześcijaństwo POLSKA

Miłość wszystko przetrzyma

„Miłość istnieje zawsze”…. w zwyczajnym życiu mino strachu i terroru ludzie zakochują się, pobierają się, czekają na dzieci… Miłość nie kalkuluje, kiedy nie zadaje się pytań czy to bezpieczne przyjmować do klasztorów cywilów i rannych powstańców pod groźbą kary śmierci. Kiedy lekarze pozostają z rannymi w gorących od płomieni szpitalach Woli, Sródmieścia, starego Miasta…
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm wiara religia miłość śmierć

Joe Biden spotkał się z wysłannikiem papieża Franciszka ds. Ukrainy. Tematem rozmów przymusowo deportowane dzieci

Prezydent USA Joe Biden spotkał się we wtorek w Waszyngtonie z kardynałem Matteo Zuppim, papieskim wysłannikiem do spraw Ukrainy. Biden miał omówić z kardynałem m.in. pomoc humanitarną dla Ukrainy oraz starania Stolicy Apostolskiej dotyczące powrotu wywiezionych przez Rosję ukraińskich dzieci.
Zobacz więcej na temat:  dzieci Rosja Ukraina ŚWIAT Europa wojna na Ukrainie Watykan USA Joe Biden papież Franciszek papież wiara

Świętość Jana Pawła II. Bp Sławomir Oder: podkreślał godność każdego człowieka

- Jan Paweł II bardzo mocno mówił o godności każdego człowieka, bardzo mocno mówił o tym, że sercem Ewangelii jest uświadomienie sobie, że w Chrystusie każdy z nas powołany jest do tego, by stać się Dzieckiem Bożym. To fundamentalne stwierdzenie, w zupełnie innej perspektywie stawiającej człowieka wobec Boga, wobec Kościoła, wobec świata - mówił w Polskim Radiu 24 biskup gliwicki i postulator procesów beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II Sławomir Oder.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II Kościół katolicki

"Andrzej Duda jest za dialogiem, za porozumieniem". Prezydencka minister o rocznicy ludobójstwa na Wołyniu

Szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych zapowiada, że w najbliższych dniach prezydent Andrzej Duda uczci 80. rocznicę ludobójstwa na Wołyniu. - Kalendarz prezydenta jest zaplanowany - powiedziała prezydencka minister, nie zdradzając jednak szczegółów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA II wojna światowa Wołyń historia Polski Rzeź Wołyńska społeczeństwo Andrzej Duda prezydent

PR24 Wyszyński, Wojtyła, Popiełuszko i Blachnicki. Prof. Skibiński: bez nich historia Polski potoczyłaby się inaczej

Cztery wyjątkowe postacie, czterech kapłanów, trzech już wyniesionych na ołtarze, jeden oczekujący na beatyfikację. Prymas Stefan Wyszyński, papież Jan Paweł II czyli Karol Wojtyła, ks. Jerzy Popiełuszko i ks. Franciszek Blachnicki wywarli niebywały wpływ na historię Polski okresu PRL. W Polskim Radiu 24 mówił o tym prof. Paweł Skibiński, historyk.
Zobacz więcej na temat:  PRL HISTORIA Robert Tekieli Stefan Wyszyński Karol Wojtyła Jerzy Popiełuszko Franciszek Blachnicki