X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Piotr Kowalczuk

Ekspert: najwięcej problemów Bliskiego Wschodu ogniskuje w sobie konflikt syryjski

- W powszechnej percepcji dla świata konfliktem najbardziej destabilizującym jest konflikt polityczny Iranu z jego sąsiadami: Arabią Saudyjską, ZEA i z drugiej strony z Izraelem. Ten konflikt jeszcze nie przerodził się w konflikt zbrojny - mówi dr Łukasz Fyderek z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dlaczego dla Polski i Europy groźniejszy jest akurat konflikt syryjski?
Zobacz więcej na temat:  Bliski Wschód Liban Jacek Czaputowicz Syria wojsko ONZ Paweł Lekki Łukasz Fyderek Adrian Bąk Piotr Kowalczuk

"Ruchowi i Lidze dorobiono gombrowiczowską gębę"

- Tym dwóm ugrupowaniom, Ruchowi Pieciu Gwiazd i Lidze, można zarzucić wszystko, że są populistyczne, że zmieniają często zdanie, ale nie to, że chcą wystąpić z Unii i opuścić strefę euro. Najpierw włoska opozycja, a potem wszyscy w Europie przyprawili gombrowiczowską "gębę" tym partiom - mówił na antenie radiowej Jedynki Piotr Kowalczuk, korespondent Polskiego Radia we Włoszech, 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dariusz Rosiak Włochy rząd Piotr Kowalczuk Palestyna Brexit george soros Wielka Brytania

"Odgrażał się, że chce kogoś zabić lub zgwałcić"

Wszyscy członkowie czteroosobowego gangu, który w Rimini na plaży zaatakował polskich turystów, są w rękach włoskiego wymiaru sprawiedliwości. Jako ostatni schwytany został w niedzielę przywódca grupy, 20-letni imigrant z Konga, który otrzymał prawo pobytu we Włoszech ze względów humanitarnych. W Polskim Radiu 24 relacja Piotra Kowalczuka, korespondenta Polskiego Radia w Rzymie.
Zobacz więcej na temat:  Włochy imigranci w Europie przestępczość Polacy za granicą Piotr Kowalczuk

Brutalny gwałt na Polce w Rimini. Nowe ustalenia policji

Włoska policja nadal poszukuje sprawców brutalnego napadu na polskich turystów w Rimini. W nocy z piątku na sobotę czterech napastników,pochodzących przypuszczalnie z północnej Afryki zgwałciło Polkę i dotkliwie pobiło jej partnera. O nowych informacjach ze śledztwa opowiadał w PR24 korespondent Polskiego Radia w Rzymie Piotr Kowalczuk. 
Zobacz więcej na temat:  Włochy przestępczość Polacy za granicą Piotr Kowalczuk

Włosi nie chcą przyjmować migrantów

W warszawskiej siedzibie Frontexu – agencji, która stoi na straży unijnych granic dziś (wtorek) spotkanie poświęcone kryzysowi migracyjnemu we Włoszech. Włoska delegacja będzie zabiegać o to, by ratowani i przejmowani na morzu migranci byli przewożeni nie tylko do Italii. W Polskim Radu 24 relacja Piotra Kowalczuka, korespondenta Polskiego Radia w Rzymie.
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie Włochy uchodźcy Frontex Morze Śródziemne Piotr Kowalczuk