Polskie Radio
Section05
Maciej Stuhr

Bulwersujące słowa Stuhra w "Zielonej granicy". Nazwał Marsz Niepodległości "nazistowskim spędem"

W sieci można natknąć się na fragment filmu "Zielona granica" Agnieszki Holland, w którym bulwersującą kwestię wypowiada Maciej Stuhr. Aktor, który znany jest z tego, że sympatyzuje z opozycją, nazwał marsz opozycji "nazistowskim spędem".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Agnieszka Holland Maciej Stuhr FILM migracja granica kryzys migracyjny 2023 imigranci w Europie Marsz Niepodległości aktor aktorzy

"F**ing Bornholm". Film zrodzony z osobistych obserwacji

– To nie jest chyba tylko moje jednostkowe doświadczenie. Jest taki moment w życiu człowieka, w którym nagle się wydaje, że wszyscy wokół się rozwodzą. Czujemy się trochę lepsi, bo my się nie rozwodzimy, ale potem w którymś momencie okazuje się, że i do nas ten problem puka. Większość moich filmów bierze się z osobistego doświadczenia i wewnętrznej potrzeby, więc tak było i tym razem – przyznaje reżyserka Anna Kazejak.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński Trójka Maciej Stuhr Agnieszka Grochowska KULTURA FILM

Kodymowski o słowach Stuhra po meczu Polska-Anglia: oderwanie od rzeczywistości

- To życie w zupełnie równoległym świecie, w którym istnieją jakieś zupełnie inne zwyczaje, inne zdarzenia się dzieją, wszystko jest zupełnie inne. Tak, jakbyśmy chodzili po innych ulicach, chodzili do innych sklepów, chodzili na inne imprezy - mówił w Polskim Radiu 24 Jędrzej Kodymowski, muzyk i dziennikarz Polskiego Radia, komentując słowa Macieja Stuhra po meczu Polska-Anglia. Gościem audycji był także aktor i dziennikarz TVP Jarosław Jakimowicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA SPORT Piłka nożna Jędrzej Kodymowski rasizm Anglia Maciej Stuhr