Polskie Radio
Section05
Mateusz Pospieszalski

Pospieszalscy w cyklu "Jazz.PL". Zapraszamy na koncert kolęd w piątek

Wielka muzyczna rodzina Pospieszalskich wystąpi w najbliższej odsłonie cyklu "Jazz.PL". Koncert kolęd będzie miał miejsce w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w piątek 22 grudnia o godzinie 18.00 i będzie transmitowany na naszej antenie, w TVP Kultura i w internecie. - Jesteśmy zapracowani, bo w święta cały czas jest śpiewanie, co roku są koncerty - mówił w Dwójce Mateusz Pospieszalski, saksofonista, wokalista i kompozytor.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Jazz kolędy koncert koncerty w Polskim Radiu

Mateusz Pospieszalski: "Domysły rzeczywistości" to płyta nagrana z przyjaciółmi

- Gdy zajmuję się słowem śpiewanym, formą piosenki, to bardzo emocjonalnie się z tym wiążę. Udało się zaprosić wspaniałych przyjaciół, których twórczość śledzę. Sposób pisania Mirona Białoszewskiego, posługiwania się słowem, zapisu graficznego wierszy, zawsze będzie współczesny - mówił w "Poranku Dwójki" Mateusz Pospieszalski.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka płyta Miron Białoszewski Roch Siciński poezja piosenka MUZYKA

Mateusz Pospieszalski zaprasza na koncert na 20. urodziny Instytutu Teatralnego

Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego kończy 20 lat, a z tej okazji zaprasza na koncert muzyki filmowej pt. "Tak brzmi teatr". - Są oczywiście wspaniali goście. Będzie Grzegorz Turnau, będzie Sonia Bohosiewicz, będzie Ewa Konstancja Bułhak, będzie Marcin Januszkiewicz - wylicza reżyser wydarzenia Mateusz Pospieszalski.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka koncert koncerty w Polskim Radiu Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego Paweł Siwek

Mateusz Pospieszalski: Miron Białoszewski był artystą alternatywnym

- Przez lata Miron Białoszewski nie był uznawany przez środowisko za poetę. Wręcz nie chciano go tytułować tym mianem, nastąpiło to dopiero później. Każdy, kto tworzy nową sztukę, nową jakość jest bardzo ciężko przyswajalny przez odbiorcę - mówił w Dwójce Mateusz Pospieszalski. Wkrótce premierę będzie miał jego album "Mateusz Pospieszalski - Domysły Rzeczywistości", stworzony do poezji Białoszewskiego.
Zobacz więcej na temat:  Miron Białoszewski Paweł Siwek płyta rocznica Dwójka MUZYKA

"Wciąż patrzymy na świat oczami Mirona Białoszewskiego"

- Poznałam go na studiach, w ponurym okresie po Marcu '68, i nagle znalazłam się jakby w innym świecie; świecie swobody, wolności, zabawy, towarzystwa, bo pierwszy raz w życiu znalazłam jakąś swoją paczkę. No i w obecności wspaniałego człowieka, o którym można nieskończenie opowiadać - mówiła w Dwójce Anna Sobolewska, prezes Fundacji im. Mirona Białoszewskiego.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Miron Białoszewski Roch Siciński Paweł Siwek Tadeusz Sobolewski literatura poezja KULTURA

Artyści wspierają Ukrainę: wielki koncert w NOSPR

"Let Poland be Poland – Chwała Ukrainie" – tak zatytułowany jest koncert, który w sobotę, 30 kwietnia odbędzie się w sali NOSPR w Katowicach. Wezmą w nim udział gwiazdy polskiej muzyki i gość specjalny: Vyrij – młodzieżowy chór ukraiński. Część dochodów z biletów zostanie przekazana na pomoc Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA muzyka hp MUZYKA NOSPR Katowice Ukraina Patrycja Markowska L.U.C. AbradAb Karolina Czarnecka Ania Dąbrowska Grzegorz Markowski Renata Przemyk Piotr Rogucki Trójka

Koncert "Let Poland be Poland - Chwała Ukrainie". Tak pomaga muzyka

Abradab, Karolina Czarnecka, Grzegorz Markowski, Mateusz Pospieszalski, Renata Przemyk, czy Piotr Rogucki, oraz ukraiński chór Vyrij - to tylko niektóre gwiazdy, które usłyszeć będzie można podczas koncertu "Let Poland be Poland - Chwała Ukrainie".
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Robert Grzędowski Ukraina wojna na Ukrainie NOSPR koncert AbradAb Karolina Czarnecka Patrycja Markowska Grzegorz Markowski L.U.C. Renata Przemyk