Polskie Radio
Section05

MUZYKA

Koncert "To, co najpiękniejsze... - Jesień". Wystąpili Urszula Dudziak i Orkiestra Polskiego Radia

W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbył się kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze… - Jesień". Przed zgromadzoną publicznością oraz przed słuchaczami Polskiego Radia wystąpiła Urszula Dudziak. Ponadto Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie z towarzyszeniem zaproszonych instrumentalistów zaprezentowała muzykę filmową Johna Williamsa. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Rada Mediów Narodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio koncerty koncerty w Polskim Radiu Koncert to co najpiękniejsze

Bogdan Paprocki - pomnikowa postać polskiej opery

- Swą wspaniałą formę artystyczną utrzymał przez całe, blisko 70-letnie śpiewanie olbrzymiego repertuaru. Był tenorem, który zaczynał od lekkich, bardzo lirycznych partii, a kończył na partiach mocno spintowych, ale nigdy nie śpiewał poza granicami swojego pięknego głosu - mówił w Dwójce Sławomir Pietras w 100. rocznicę urodzin wielkiego artysty.
Zobacz więcej na temat:  śpiew Stanisław Moniuszko Bogdan Paprocki Beata Stylińska Adam Zdunikowski KULTURA