Polskie Radio
Section05
narty

Trening na zimę. Jak przygotować się do jazdy na stoku?

Osoby wybierające się na stok narciarski często zapominają, że najpierw trzeba zadbać o swoją tężyznę fizyczną. Przygotowania powinno się rozpocząć przynajmniej kilka tygodni przed zapięciem nart lub deski, aby zwiększyć komfort jazdy. Co więcej, taka rozgrzewka dobrze zrobi też tym, którzy na nartach nie jeżdżą, ale planują na przykład pochodzić po górach.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Henryk Szrubarz Piotr Galus Patryk Michalski trening siłowy gimnastyka aktywność fizyczna aktywność narty snowboard

43 lata od zimowego wejścia Polaków na Mont Everest. Premier: jesteśmy wielkim narodem

- Dziś jest wyjątkowa rocznica w historii polskiego i światowego himalaizmu, o której chciałbym wspomnieć, bo czuję się dumny, że to właśnie Polacy - Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki, dokładnie 43 lata temu - 17 lutego 1980 roku, dokonali pierwszego zimowego wejścia na najwyższą górę świata - Mount Everest - napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA góry Mount Everest narty narciarstwo zjazdowe Himalaje

W górach doskonałe warunki dla narciarzy. "Na niektórych stokach pojeździmy do Wielkanocy"

We wszystkich ośrodkach narciarskich pod Tatrami panują bardzo dobre warunki i będą one otwarte jeszcze w marcu. Na niektórych stokach na nartach pojeździmy nawet do Wielkanocy - zapowiada Adam Marduła z grupy Tatry Super Ski zrzeszającej 18 największych stacji narciarskich na Podhalu. Doskonałe warunki również w Beskidach, dlatego i turystów nie brakuje.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ferie zimowe góry śnieg narty Tatry pogoda prognoza pogody

Jedynka szturmuje Skrzyczne, czyli "Z głową w górach" w Szczyrku

Szczyrk, Beskid Śląski, a nad nami Skrzyczne i Centralny Ośrodek Sportu. To właśnie stąd nadawało studio plenerowe Jedynki w ramach akcji "Z głową w górach". - Szczyrk powstał na przełomie XVII i XVIII wieku, ale niektórzy się spierają, że jeszcze wcześniej - mówił w Programie 1 Polskiego Radia góral beskidzki Mateusz Kurowski.
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe zima narty Sława Bieńczycka Maciej Walecki szczyrk