X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
odzyskanie niepodległości

Losy reemigrantów po odzyskaniu przez Polskę niepodległości

Rocznica odzyskania niepodległości to dzień w którym dużo mówi się o sukcesie politycznym i wojskowym, ale szczególną role w tych dniach odgrywali zwykli ludzie, którzy musieli się wówczas borykać z w trudnościami dnia codziennego. O ludzkich losach w tych dniach mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Sikorski, historyk z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 odzyskanie niepodległości Dwudziestolecie międzywojenne I wojna światowa

Młoda audycja polityczna: jak świętować 11 listopada?

W Warszawie w rocznicę odzyskania niepodległości będzie jeden wielki, wspaniały, bezpieczny marsz; wszystkich do tego marszu zapraszam - zapewnił w niedzielę premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że marzy "o Polsce nowoczesnej, szczęśliwej, która potrafi ze sobą rozmawiać". W Młodej audycji politycznej o kontrowersjach wokół Marszu Niepodległości rozmawiali przedstawiciele organizacji młodzieżowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 odzyskanie niepodległości Marsz Niepodległości Warszawa niepodległość

Polska narodowa czy federacyjna? Dylematy odzyskania niepodległości

Ogłoszenie niepodległości Polski zbiegło się z narastającymi aspiracjami narodowymi i państwowymi Białorusinów, Litwinów i Ukraińców. Jak ten dzień sto lat temu przyjęły mniejszości zamieszkujące terytorium nowego państwa polskiego? W studiu Polskiego Radia 24 gość, dr Paweł Kowal z Instytutu Studiów Politycznych PAN.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina Białoruś odzyskanie niepodległości Józef Piłsudski Roman Dmowski