Polskie Radio
Section05
odzyskanie niepodległości

TYLKO U NAS 155 lat temu urodził się Roman Dmowski

- Jeżeli jest coś takiego, jak prawa autorskie do pomysłu, to Dmowski był autorem II RP, ponieważ co najmniej półtora roku zanim ona zaczęła się formować, na papierze zawarł jej kształt: zarówno terytorialny, jak i ustrojowy oraz odnośnie polityki zagranicznej - podkreślał historyk prof. Krzysztof Kawalec w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Roman Dmowski Narodowa Demokracja odzyskanie niepodległości

Zasłużeni dla niepodległości. Prezydent i premier nadali odznaczenia

Zofia Romaszewska - współtwórczyni Biura Interwencji Komitetu Obrony Robotników - oraz sędzia Bogusław Nizieński - weteran AK i były rzecznik interesu publicznego zostali we wtorek uhonorowani przez prezydenta i premiera z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Polski. Uroczystość, podczas której szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk wręczył medale weteranom II wojny światowej i działaczom opozycji antykomunistycznej, odbyła się w Sali Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA odzyskanie niepodległości prezydent premier

"Weekend Kulturalny". Śpiewnik Niepodległości

Muzyczno-edukacyjny portal pieśni patriotycznej, którego całość zasobów udostępniona jest bezpłatnie w internecie. Celem tego interaktywnego i multimedialnego portalu jest upublicznienie jak najpełniejszego dorobku polskiej pieśni patriotycznej, hymnicznej i wojskowej. O inicjatywie opowiadał w Polskim Radiu 24 Jacek "Wiejski" Górski - wydawca portalu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Gdańsk niepodległość piosenka odzyskanie niepodległości