X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
oszczędzanie

Dlaczego warto pozostać w PPK?

Dr Marcin Wojewódka z Instytutu Emerytalnego podkreśla, że oszczędzanie na emeryturę z perspektywy długoterminowej jest niezbędne. W jego ocenie dobrym pomysłem, by zachęcić nas do oszczędzania, są Pracownicze Plany Kapitałowe, które zaczną funkcjonować od przyszłego roku. Zostaną nimi objęci wszyscy pracownicy, i choć można się z nich wypisać, to jest wiele argumentów, by tego nie robić.
Zobacz więcej na temat:  emerytura oszczędzanie

Polacy coraz bogatsi. Własne mieszkanie jednak wciąż luksusem

Goście Polskiego Radia 24: dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (Uniwersytet Warszawski), Paweł Majtkowski (ekonomista) i Paweł Pelc (radca prawny) dyskutowali w audycji Rządy pieniądza m.in. kredytach hipotecznych Polaków. Posiadanie mieszkania to ciagle atrybut zamożności Polaków. - Żyliśmy w biedzie i teraz próbujemy odbić sobie te lata - zauważył jeden z gości audycji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 kredyt hipoteczny mieszkania Mieszkanie Plus finanse publiczne oszczędności oszczędzanie

Eksperci o Pracowniczych Planach Kapitałowych

Projekt wprowadzający Pracownicze Plany Kapitałowe zostanie zmodyfikowany. W resorcie finansów trwają konsultacje dot. projektu, do którego partnerzy społeczni i instytucje finansowe zgłosiły w sumie 1022 poprawki. O PPK mówili w audycji Debata PR24 prof. Leokadia Oręziak (SGH), dr Paweł Wojciechowski (główny ekonomista ZUS), Paweł Borys (prezes Polskiego Funduszu Rozwoju i autor pomysłu PPK), Małgorzata Rusewicz (prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych) i Bogdan Grzybowski (ekspert OPZZ i członek Rady Nadzorczej ZUS).
Zobacz więcej na temat:  emerytura pracownik oszczędności oszczędzanie Leokadia Oręziak Paweł Wojciechowski