Polskie Radio
Section05

pociągi

Wykolejenie pociągu, pożar w fabryce prochu. Ukraiński wywiad działa na terenie Rosji

Instytut Badań nad Wojną podał, że według źródeł ukraińskich mediów, powołujących się na informacje służb, to Główny Zarząd Wywiadu Wojskowego Ukrainy stał za wykolejeniem się pociągu w rosyjskim obwodzie riazańskim. Ponadto miała być to tylko jedna z co najmniej trzech akcji zorganizowanych w dniach 10-11 listopada na terytorium Rosji.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie wojna 2023 wojsko bezpieczeństwo ŚWIAT Europa

Specjalny pociąg z Brukseli pomylił drogę. Pasażerowie zamiast na sesję PE do Strasburga pojechali do... Disneylandu

Specjalny pociąg z Brukseli na sesję Parlamentu Europejskiego do Strasburga pomylił drogę i dojechał do Disneylandu pod Paryżem. Błąd został już naprawiony i pociąg z godzinnym opóźnieniem dojechał do celu - donosi brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Parlament Europejski Strasburg Unia Europejska Beata Płomecka

Rośnie liczba podróżnych koleją. 88 milionów pasażerów w pierwszym kwartale 2023 roku

W pierwszym kwartale tego roku polska kolej przewiozła łącznie ponad 88 milionów pasażerów. Najwięcej osób rozpoczęło podróż w województwach mazowieckim - 23,6 miliona osób oraz pomorskim - 15,8 miliona pasażerów. Liczba podróżnych w tych dwóch regionach stanowiła niemal 45 procent wszystkich osób korzystających z kolei na przestrzeni kwartału.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kolej kolejnictwo PKP infrastruktura

Rozwój sieci kolejowej w małych miejscowościach. PKP PLK zawarło umowy z samorządami

W ramach programu Kolej Plus, PKP Polskie Linie Kolejowe zawarły z samorządami 33 umowy o współpracy przy realizacji inwestycji, których łączna wartość to ok. 12,6 mld zł. W programie, 85 proc. wartości planowanych inwestycji będzie finansowało państwo, pozostałe 15 proc. kosztów inwestycji to wkład własny samorządów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura kolej PKP transport publiczny inwestycje POLSKA