X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
policja polska

Kulisy postawienia zarzutów byłemu oficerowi CBŚ

Nadkomisarz Marcin Miksza przez 18 lat pracował jako oficer pionu walczącego z przestępczością narkotykową Centralnego Biura Śledczego. Dzisiaj ciążą na nim prokuratorskie zarzuty, lecz śledztwo prowadzone przez Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji stawia wiele pytań o konflikt interesów. Marcin Miksza był gościem audycji Kulisy Spraw.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 policja policja polska narkotyki prokuratura

Jak zmieniała się polska policja?

- Na początku lat 90. największą słabością polskiej policji było nieprzygotowanie do wszystkiego, co się pojawiło - stopniowo otwierających się granic, zupełnie nowej przestępczości gospodarczej, przestępczości zorganizowanej na zupełnie inną skalę niż w czasach PRL-u – powiedział w audycji Kulisy Spraw Paweł Biedziak, były wieloletni rzecznik Komendy Głównej Policji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 policja policja polska przestępczość

Jak ewoluowała zorganizowana przestępczość w Polsce?

- Grupy żoliborska i mokotowska od pruszkowskiej i wołomińskiej różniły się przede wszystkim skalą brutalności – podkreślił w audycji W Gruncie Rzeczy dziennikarz kryminalny Dawid Sawicki. O tym, jak ewoluowała zorganizowana przestępczość w Polsce na przestrzeni lat, mówił także emerytowany policjant rozpracowujący gangi Andrzej Kawczyński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 przestępczość policja policja polska Mafia