Polskie Radio
Section05
policja polska

Akcja CBŚP: przejęto narkotyki o wartości 60 mln złotych

Centralne Biuro Śledcze Policji przechwyciło transport trzech ton haszyszu i ponad pół tony substancji służącej do wyrobu amfetaminy. Wartość zatrzymanego transportu sięga 60 milionów złotych. Haszysz był ukryty na jednym ze statków w Gdyni w transporcie pościeli z Pakistanu. Substancja do produkcji amfetaminy trafiła do nas z Chin.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBŚP narkotyki Jarosław Zieliński MSWiA policja policja polska

Kulisy postawienia zarzutów byłemu oficerowi CBŚ

Nadkomisarz Marcin Miksza przez 18 lat pracował jako oficer pionu walczącego z przestępczością narkotykową Centralnego Biura Śledczego. Dzisiaj ciążą na nim prokuratorskie zarzuty, lecz śledztwo prowadzone przez Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji stawia wiele pytań o konflikt interesów. Marcin Miksza był gościem audycji Kulisy Spraw.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 policja policja polska narkotyki prokuratura

Jak zmieniała się polska policja?

- Na początku lat 90. największą słabością polskiej policji było nieprzygotowanie do wszystkiego, co się pojawiło - stopniowo otwierających się granic, zupełnie nowej przestępczości gospodarczej, przestępczości zorganizowanej na zupełnie inną skalę niż w czasach PRL-u – powiedział w audycji Kulisy Spraw Paweł Biedziak, były wieloletni rzecznik Komendy Głównej Policji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 policja policja polska przestępczość