Polskie Radio
Section05

polityka

Wołoszański na listach KO. Macierewicz: to sygnał dla Putina od Tuska, że chce wrócić do prorosyjskiej polityki

- Trzeba się zastanowić jaka jest intencja Donalda Tuska. To pewien sygnał wobec Putina, że Tusk jest otwarty na jego wpływy. To rzecz bardzo niebezpieczna dla Polski i dwuznaczna dla formacji Tuska. Wygląda na to, że jednak lider PO chce wrócić do swojej polityki prorosyjskiej - podkreślił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz POLSKA wybory parlamentarne Donald Tusk Platforma Obywatelska służba bezpieczeństwa

Machałek, Pogoda, Kubów. Elżbieta Witek: lista PiS w Legnicy to silna drużyna

- W okręgu legnickim tworzymy silną i zdeterminowaną drużynę PiS, która przystąpi do walki o mandaty - oświadczyła w sobotę marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Poinformowała przy tym, że na czele listy PiS w Legnicy, poza jej nazwiskiem, znaleźli się m.in: Marzena Machałek, Szymon Pogoda i Krzysztof Kubów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość wybory w Polsce wybory parlamentarne wybory Elżbieta Witek Marzena Machałek Ewa Szymańska

Mieszanka doświadczenia i młodości w Łodzi. Zobacz pełną listę PiS w okręgu nr 9

Szef polskiej dyplomacji prof. Zbigniew Rau, minister rozwoju i technologii Waldemar Buda, łódzka społeczniczka Agnieszka Wojciechowska van Heukelom, minister ds. samorządów Włodzimierz Tomaszewski, starosta brzeziński Renata Kobiera i wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha - to sześć pierwszych nazwisk na sejmowej liście PiS z okręgu nr 9 obejmującego Łódź i powiat łódzki wschodni.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Rau wybory PiS referendum

Lista PiS w lubelskim okręgu nr 6. "Jedynką" minister Czarnek

- To jest najsilniejsza lista w historii - ocenił w sobotę szef MEiN Przemysław Czarnek, który jest liderem listy PiS do Sejmu w okręgu nr 6. (Lublin). Drugi na liście jest Michał Moskal, następnie Magdalena Filipek-Sobczak, Sylwester Tułajew, Artur Soboń. Do Senatu kandydować będzie m.in. wojewoda lubelski Lech Sprawka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory w Polsce wybory wybory parlamentarne Prawo i Sprawiedliwość Przemysław Czarnek Artur Soboń

Szef RE podał datę rozszerzenia UE. Beata Płomecka o szansach Ukrainy i projekcie reformy Unii

Po raz pierwszy padła konkretna data, jeśli chodzi o przyjęcie nowych członków UE. Podał ją przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel na forum w słoweńskim Bledzie. Ma to być 2030 rok. - Kraje Europy Środkowo-Wschodniej - większość z nich - na przykład Polska, opowiadają się za jak najszybszym rozpoczęciem negocjacji członkowskich z Ukrainą, przyjęciem tego państwa do wspólnoty - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Magdalena Skajewska Gruzja Ukraina Mołdawia Unia Europejska

Marek Gróbarczyk, Leszek Dobrzyński i Artur Szałabawka. Lista PiS w okręgu 41. Szczecin-Świnoujście

Na pierwszych trzech miejscach listy wyborczej Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu w okręgu 41. "szczecińskim" znaleźli się wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk i posłowie Leszek Dobrzyński i Artur Szałabawka. Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki wystartuje do Sejmu z piątego miejsca. PiS wystawiło 24 kandydatów na 12 miejsc.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość wybory w Polsce wybory wybory parlamentarne Joachim Brudziński Marek Gróbarczyk Michał Jach

Czesław Hoc "jedynką" w koszalińskim okręgu nr 40. Za nim Paweł Szefernaker i Małgorzata Golińska

To honor, zaszczyt, ale i wielka odpowiedzialność, i też wielkie zobowiązania i wyzwania - mówił w sobotę w Koszalinie poseł Czesław Hoc, który otwiera listę PiS do Sejmu w koszalińskim okręgu nr 40. Dwójką jest wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker, a trójką wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Paweł Szefernaker Małgorzata Golińska wybory wybory w Polsce wybory parlamentarne