Polskie Radio
Section05
premier

Mateusz Morawiecki po debacie: Tusk nie odpowiedział na żadne pytanie, czy chcemy tchórza za premiera?

- To była ważna debata, ale najważniejsi są Polacy i tematy, które w jej trakcie zostały poruszone - powiedział premier Mateusz Morawiecki. W wideo opublikowanym w mediach społecznościowych ocenił też, że "Tusk będzie kłamał, manipulował". - Dziś to też było widać - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Donald Tusk wybory w Polsce polityka wybory parlamentarne wybory 2023

Premier Morawiecki: to ostatnia prosta do zwycięstwa, dajmy z siebie wszystko

Po debacie w TVP, z udziałem przedstawicieli wszystkich sześciu zarejestrowanych komitetów, premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z wyborcami i sympatykami przed telewizyjnym studiem. - Wszystko dla Polski - mówił premier. - To naprawdę jest ostatnia prosta do zwycięstwa, ale dajmy z siebie wszystko - zapewnił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory w Polsce PiS Mateusz Morawiecki polityka kampania wyborcza premier

Premier Morawiecki: zapewnienie sprawiedliwych warunków rozwoju to priorytet rządu PiS

Najbardziej fundamentalną, strategiczną zmianą, która nastąpiła po 2015 r. jest wyrównywanie szans mieszkańców mniejszych ośrodków - oświadczył premier Mateusz Morawiecki w wystąpieniu podczas Konferencji Samorządowej w Katowicach. - Zapewnianie sprawiedliwych warunków rozwoju stało się priorytetem rządu Prawa i Sprawiedliwości - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Śląsk Katowice samorząd

Pankov i Josue już w Warszawie. Legioniści dziękują za wsparcie klubowi i premierowi Morawieckiemu

Piłkarze Legii Warszawa - Radovan Pankov i Josue - podziękowali za wsparcie po wydarzeniach z Alkmaar, do których doszło po czwartkowym meczu Ligi Konferencji. W wyniku przepychanek ze służbami porządkowymi Serb i Portugalczyk trafili do aresztu, ale w piątek wrócili do stolicy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Legia Warszawa Warszawa premier Mateusz Morawiecki Piłka nożna SPORT

Skandal w Holandii po meczu Legii. Premier Morawiecki: oczekuję raportu

Premier Mateusz Morawiecki wyraził przekonanie, że w krótkim czasie nastąpi wyjaśnienie zajść po meczu AZ Alkmaar-Legia Warszawa. Polski rząd krytykuje nie tylko zatrzymanie dwóch piłkarzy polskiego klubu oraz fizyczne ataki na prezesa Dariusza Mioduskiego, ale też zachowanie holenderskich władz wobec kibiców stołecznej drużyny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Holandia Legia Warszawa Piłka nożna

Premier Morawiecki: organizacje pozarządowe pod płaszczykiem czynności humanitarnych wspierają przemytników

- Potrzebna jest zdecydowana walka z przemytnikami ludzi i tymi, którzy pomagają przemytnikom ludzi - podkreślił premier Mateusz Morawiecki na konferencji po nieformalnym posiedzeniu Rady Europejskiej w Grenadzie. W Parlamencie Europejskim Europejska Partia Ludowa - należą do niej PO i PSL - forsuje pakt migracyjny, który narzuca państwom UE przyjmowanie nielegalnych imigrantów lub płacenie kar za odmowę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT premier Mateusz Morawiecki migracja kryzys migracyjny 2023 Europa imigranci w Europie

Skandal po meczu Legii. Premier Morawiecki rozmawiał z szefem rządu Holandii. "Przekazałem mój zdecydowany protest"

Podczas rozmowy z premierem Holandii Markiem Rutte zdecydowanie zaprotestowałem przeciw brutalnemu zachowaniu policji holenderskiej wobec piłkarzy i kibiców Legii Warszawa - poinformował w piątek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że otrzymał zapewnienie bardzo szybkiego wyjaśnienia sprawy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa premier Mateusz Morawiecki Legia Warszawa Piłka nożna Holandia

"Rozmowy o najbardziej palących problemach". Mateusz Morawiecki spotkał się z prezydentem Litwy i premierem Finlandii

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał w piątek w Grenadzie z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą oraz z premierem Finlandii Petterim Orpo na temat najbardziej palących problemów wpływających na kondycję rolnictwa, czy bezpieczeństwo. O spotkaniach szefa polskiego na nieformalnym szczycie Rady Europy poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Mateusz Morawiecki kryzys migracyjny 2023 UE polityka Europa premier Litwa Finlandia bezpieczeństwo

Partia Tuska forsuje pakt migracyjny. Premier przed posiedzeniem RE: postawimy zdecydowane weto

Na piątkowym posiedzeniu Rady Europejskiej powiem, że Polska zdecydowanie odrzuca rozwiązania ws. migracji ze względu na bezpieczeństwo; chcemy spokoju, bezpieczeństwa i przewidywalności - podkreślił premier Mateusz Morawiecki przed posiedzeniem Rady Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Hiszpania grenada Rada Europejska premier Mateusz Morawiecki migracja imigranci w Europie kryzys migracyjny 2023

"Sylwester Wardęga złoży zeznania przed odpowiednimi organami". Premier odniósł się do "Pandora Gate"

Premier Mateusz Morawiecki poinformował na portalu X, że Sylwester Wardęga złoży dziś zeznania przed odpowiednimi organami. To właśnie Sylwester Wardęga opublikował materiały w aferze "Pandora Gate", która informuje o pedofilskich zachowaniach wśród polskich twórców internetowych. "Musimy chronić nasze dzieci w internecie" - podkreślił szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA youtube pedofilia prokuratura influencer influencerzy Mateusz Morawiecki premier

Kryzys migracyjny. Premier Czech: musimy skupić się na współpracy z krajami pochodzenia i krajami tranzytowymi

Premier Czech Petr Fiala podkreślił, że obecna polityka ochrony unijnych granic jest niewystarczająca. Jego zdaniem konieczne jest wypracowanie rozwiązań, które pomogą zapobiegać nielegalnemu napływowi ludności do Europy m.in. poprzez współpracę z krajami pochodzenia migrantów. Tymczasem w Brukseli Europejska Partia Ludowa - należą do niej PO i PSL - forsuje pakt migracyjny narzucający przymusową relokację migrantów do państw członkowskich UE. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Czechy premier kryzys migracyjny 2023 migracja