Polskie Radio
Section05
przestępczość

Policja ostrzega przed oszustami oferującymi węgiel. "Uważajmy na super okazje i promocje"

 - Policja apeluje o rozwagę podczas zakupów węgla poprzez internetowe sklepy oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Ofiarą oszustów oferujących fikcyjny węgiel padło małżeństwo z Nowego Targu, które straciło 3 tys. zł - poinformowała rzecznik nowotarskiej policji Dorota Garbacz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo węgiel przestępczość oszustwa sprzedaż

Afera pedofilska w Warszawie. Robert K. otrzymał od dzielnicy prawie 400 tys. złotych

- Zatrzymany w związku z aferą pedofilską na Targówku Robert K. na prowadzenie swojej działalności przez cztery lata dostał od dzielnicy prawie 400 tys. zł - powiedziała radna PiS Marta Borczyńska. Radni na Targówku chcą dokładnie zbadać sprawę Wioski Żywej Archeologii - prowadzonej przez podejrzanego, w związku z tym, w poniedziałek, 29 sierpnia w ramach komisji rewizyjnej odbędzie się pierwsze posiedzenie zespołu kontrolnego w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pedofilia społeczeństwo przestępczość

Recydywistka wyłudziła setki tysięcy złotych. Kobieta jest już w rękach policji

Policja zatrzymała 39-letnią kobietę podejrzaną o działanie w grupie oszustów, która ma na koncie wyłudzenie od seniorów w Białymstoku blisko 400 tys. zł. Po postawieniu jej pięciu zarzutów udziału w takich przestępstwach, na trzy miesiące trafiła do aresztu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białystok służby i bezpieczeństwo społeczeństwo policja oszustwa oszustwo wyłudzenia senior oszczędności przestępczość areszt prokuratura sąd

Oszustwa w branży biopaliw. Akcja ABW, kolejne zatrzymanie

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali kolejnego członka zorganizowanej grupy przestępczej działającej w branży biopaliw. Przedstawiono mu zarzuty dotyczące przestępstw skarbowych i oszustw w zakresie podatku VAT oraz prania pieniędzy. Dotychczas zarzuty przedstawiono 66 osobom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn vat przestępczość

Poseł PO i lichwiarskie interesy? "Przestał pracować dla kancelarii"

Arkadiusz Myrcha przez 2,5 roku był jednocześnie posłem i jednym z trzech wspólników toruńskiej kancelarii prawnej świadczącej usługi na rzecz firmy pożyczkowej, której właściciele są obecnie oskarżeni o lichwę i oszustwa - napisano na łamach środowej "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media Gazeta Polska oszustwa przestępczość pożyczka nieruchomości Arkadiusz Myrcha Platforma Obywatelska polityka

Kto organizował karuzele VAT-owskie? Wojciech Surmacz o kulisach rozwoju mafii

- Bardzo długo utrzymywała się legenda, że karuzele VAT-owskie powstały w Wielkiej Brytanii. Ale z perspektywy czasu, z pełną świadomością i pewnością mogę powiedzieć, że były one zorganizowane przez rosyjskie służby - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dziennikarz śledczy i ekonomiczny Wojciech Surmacz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo vat przestępczość