Polskie Radio
Section05

PSL

NASZ NEWS Inauguracja kampanii wyborczej Trzeciej Drogi. Wiemy, kiedy się odbędzie

Jak dowiedziało się Polskie Radio, w przyszłą sobotę odbędzie się oficjalna inauguracja kampanii wyborczej Trzeciej Drogi. Będzie to miało miejsce podczas konwencji w Kielcach. W wydarzeniu wezmą udział liderzy formacji - Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory samorządowe polityka wybory wybory w Polsce Władysław Kosiniak-Kamysz Szymon Hołownia Trzecia Droga Polska 2050 wybory samorządowe 2024

Polityka klimatyczna UE. Sawicki: jestem zwolennikiem energii czystej, ale stawianie barier wywoła opór

Poseł PSL Marek Sawicki powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że przejście na energię odnawialną powinno odbywać się przy udziale nauki i badań, a nie stawianych "nakazów, zakazów i barier".
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Paweł Zieliński Unia Europejska Komisja Europejska Marek Sawicki klimat środowisko emisja co2 dwutlenek węgla Europejski Zielony Ład polityka OZE energia elektryczna energetyka POLSKA

PR24 PSL i Polska 2050 razem do sejmików i PE. Andrzej Grzyb: chcemy kontynuować projekt Trzeciej Drogi

- Nie da się zbudować jednej listy, w której pomieszczą się wszystkie poglądy i emocje naszych wyborców. Jako PSL i Polska 2050 chcemy kontynuować projekt Trzeciej Drogi w wyborach samorządowych, w szczególności - w wyborach do sejmików - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PSL Andrzej Grzyb. Przyznał też, że jest przekonany, że " będzie wspólny komitet wyborczy" w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzybowski Andrzej Grzyb polityka POLSKA wybory samorządowe wybory w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego wybory samorządowe 2024

Trzecia Droga w wyborach do sejmików. Hołownia: chciałbym, aby wynik oscylował między 17 a 20 proc.

Marszałek Sejmu, lider Polski 2050 Szymon Hołownia powiedział we wtorek, jakie ma oczekiwania co do wyborów samorządowych. - Chciałbym, aby wynik Trzeciej Drogi oscylował między 17 a 20 proc. - mówił. Dodał, że w wyborach do sejmików czy w dużych miastach jego formacja wystartuje razem z PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory w Polsce Marszałek Sejmu Szymon Hołownia wybory samorządowe Trzecia Droga PSL-Koalicja Polska polityka wybory samorządowe 2024

Chaos prawny w Polsce. Sachajko: rząd posunął się o wiele za daleko

- Obywatele wybrali posłów, którzy przez 8 lat mówili, że trzeba przestrzegać konstytucji i że ma być praworządność. Tymczasem od dwóch miesięcy nie ma praworządności, a konstytucja nie jest przestrzegana - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko, dodając, że rząd posunął się za daleko.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Jarosław Sachajko polityka Kukiz'15 Karol Surówka Donald Tusk Rząd Donalda Tuska prawo konstytucja demokracja koalicja obywatelska Polska 2050 lewica

Spór w koalicji rządowej ws. aborcji do 12. tygodnia ciąży. Premier: dziś nie ma potrzebnej większości

Premier Donald Tusk zapewnił w czwartek na konferencji w Sejmie, że wykorzysta wszystkie możliwości, aby weszły w życie liberalne przepisy o przerywaniu ciąży, bo one przyniosą kobietom ulgę, poczucie wolności i samostanowienia. Jednocześnie szef rządu zwrócił uwagę na to, że w koalicji nie ma w tej sprawie jednolitego stanowiska i wciąż trwają spory na ten temat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rząd polityka koalicja premier Donald Tusk aborcja

Komisja ds. wyborów korespondencyjnych. Politycy o przesłuchaniu Artura Sobonia

Goście "Śniadania w Trójce" odnieśli się do piątkowego przesłuchania Artura Sobonia przez komisję sejmową ds. wyborów korespondencyjnych. W rozmowie uczestniczyli Małgorzata Piekarska (KO), Waldemar Buda (PiS), Marcin Kulasek (Lewica), Marek Jakubiak (Kukiz'15), Marek Sawicki (PSL) oraz Łukasz Rzepecki (Kancelaria Prezydenta).
Zobacz więcej na temat:  wybory w Polsce wybory POLSKA polityka Sejm prezydent Artur Soboń PiS PO lewica Kukiz'15 Beata Michniewicz Trójka

"Tu potrzebny jest konsensus między prezydentem a rządem". Goście "Śniadania w Trójce" o polityce bezpieczeństwa Polski

Goście Beaty Michniewicz rozmawiali m.in o zaplanowanym na poniedziałek spotkaniu premiera z prezydentem i kwestiach związanych z bezpieczeństwem kraju. W audycji uczestniczyli: Paweł Kowal (Koalicja Obywatelska), Adam Orliński (Polskie Stronnictwo Ludowe), Jarosław Sellin (PiS), Michał Wawer (Konfederacja), prof. Andrzej Zybertowicz (Kancelaria Prezydenta), Anna Maria Żukowska (Nowa Lewica).
Zobacz więcej na temat:  premier Donald Tusk premier Donald Tusk Andrzej Duda prezydent POLSKA Beata Michniewicz Trójka Ukraina PO PiS lewica Konfederacja

TYLKO U NAS Co dalej z sędziami dublerami TK? "Zmiany są przygotowywane w zaciszu gabinetów"

Sejmowa większość nie zgadza się z obecnym kształtem Trybunału Konstytucyjnego i kwestionuje sposób wyboru części zasiadających w nim sędziów. Wciąż nie przedstawiła jednak planu naprawy tej instytucji. Politycy koalicji rządowej, z którymi rozmawiał portal PolskieRadio24.pl tłumaczą, że kształtuje się on w zaciszu gabinetów. 
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny Sejm koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Nowa Lewica