Polskie Radio
Section05
Radio Maryja

List prezydenta RP na inaugurację toruńskiej uczelni. "Z radością obserwuję systematyczny rozwój AKSiM"

Prezydent Andrzej Duda skierował list z okazji inauguracji roku akademickiego Toruniu. "Z radością obserwuję systematyczny rozwój Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, uczelnia oferuje gruntowne i wszechstronne wykształcenie, oparte na dziedzictwie kultury chrześcijańskiej" - napisał prezydent.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda Toruń Radio Maryja Przemysław Czarnek premier Ministerstwo Edukacji i Nauki

Prezydent Andrzej Duda: należy podziękować środowisku Radia Maryja za refleksję dotyczącą dobra ojczyzny

"Z uznaniem patrzę na świadectwo jedności i na życzliwość oraz serdeczność towarzyszącą toruńskim spotkaniom" - napisał w liście do uczestników spotkania środowisk Radia Maryja w Toruniu prezydent RP Andrzej Duda. Dodał, że należy podziękować środowisku Radia Maryja m.in. za refleksję dotyczącą dobra ojczyzny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Radio Maryja Toruń

Prezydent: państwo jest silne obywatelami, a ich podstawową i najważniejszą komórką życia jest rodzina

 - Nie będzie Polski bez rodziny - oświadczył w niedzielę na Jasnej Górze w Częstochowie prezydent Andrzej Duda. - Wszyscy wiemy, że rodzina to dwoje ludzi - kobieta i mężczyzna, którzy chcą być razem, ale także dawać życie - dodał. Prezydent podkreślił również, że mądra władza to ta, która "stawia na rodzinę i wspiera ją ze wszystkich sił".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda Jasna Góra społeczeństwo rodzina Radio Maryja

30 lat Radia Maryja. O. Rydzyk: trzeba słuchaczom dać mówić, to jest środek społecznego komunikowania

Dziś mija 30 lat od uruchomienia Radia Maryja. Jego twórca, redemptorysta o. Tadeusz Rydzyk przyznaje, że marzenie o mediach towarzyszyło mu od czasów młodości, a radio to jest środek społecznego komunikowania. - Trzeba słuchaczom dać mówić. Ludzie chcą rozmawiać ze sobą. I nigdy tej rozmowy nie dokończymy, dlatego jest audycja "Rozmowy niedokończone" - wyjaśnił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radio Maryja media Kościół katolicki Tadeusz Rydzyk Kościół społeczeństwo

30. rocznica powstania Radia Maryja. Specjalne przesłanie skierował prezydent i prezes PiS

8 grudnia 1991 roku po raz pierwszy w eterze można było usłyszeć sygnał Radia Maryja. "To ważna data w dziejach polskiej radiofonii i Kościoła katolickiego w Polsce" - napisał prezydent Andrzej Duda. "W 30. rocznicę powstania Radia Maryja dziękujemy Panu Bogu za rozgłośnię oraz pozostałe inicjatywy powstałe pod auspicjami toruńskich ojców redemptorystów. Dziękujemy Panu Bogu także za ten wielki dar, jakim jest dla nas osoba czcigodnego ojca dyrektora Tadeusza Ryzyka" - wskazał z kolei prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Radio Maryja chrześcijaństwo prezydent Andrzej Duda Jarosław Kaczyński

Prof. Ryba o sytuacji na granicy z Białorusią: to próba destabilizacji Polski

- Mamy do czynienia z wojną hybrydową i próbą destabilizacji kraju poprzez sprowadzanie migrantów. Takich zagrożeń będzie cała masa - powiedział na antenie Radia Maryja politolog, historyk i nauczyciel akademicki prof. Mieczysław Ryba, odnosząc się do sytuacji przy polsko-białoruskiej granicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Afganistan Krym Ukraina Radio Maryja Rosja Niemcy Nord Stream 2 wojsko Ameryka Europa

"Dziękujemy Panu Bogu za ten dar, jakim jest Radio Maryja". List prezesa PiS do uczestników pielgrzymki

Wyrazy wdzięczności i podziękowania za Radio Maryja i związane z nim przedsięwzięcia przekazał w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński. "Właśnie dlatego, że one istnieją, my się nie damy. I dlatego będziemy żyć dla Pana Boga i ojczyzny" - napisał wicepremier do uczestników pielgrzymki tego środowiska na Jasną Górę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo religia Kościół Kościół katolicki Jasna Góra Jarosław Kaczyński Radio Maryja pielgrzymka

Biskup Ignacy Dec: panuje empatia do losu zwierząt, a brakuje empatii do poczętych dzieci

– Musimy się obronić przed przewrotną ideologią gender i błędnym ekologizmem, gdzie miejsce Boga zajmuje człowiek, a miejsce człowieka zajmują zwierzęta, gdzie panuje empatia do losu zwierząt, a brakuje empatii do poczętych dzieci - powiedział ks. bp Ignacy Dec w trakcie homilii wygłoszonej na Jasnej Górze, z okazji XXX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja Kościół katolicki społeczeństwo Radio Maryja Jasna Góra LGBT

Janusz Kowalski: Zjednoczona Prawica wypala żelazem wszelkie przestępstwa pedofilskie

- Zjednoczona Prawica wypala żelazem wszelkiego rodzaju przestępstwa, w tym przestępstwa pedofilskie - zapewnił w poniedziałek wiceszef Ministerstwa Aktywów Państwowych Janusz Kowalski. - Gdyby istniała kara śmierci - powiem to w swoim imieniu - to wszystkich przestępców, którzy krzywdzą dzieci, skazywałbym na karę śmierci - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zjednoczona prawica Solidarna Polska Prawo i Sprawiedliwość pedofilia Radio Maryja Kościół katolicki

Hołownia: jeśli będziemy rządzić, powołamy pełnomocnika ds. rozdziału Kościoła od państwa

- Jeśli będziemy rządzić, będzie specjalny pełnomocnik w randze ministra ds. przeprowadzenia rozdziału Kościoła od państwa. Ponadto zostaną rozliczone biznesy o. Tadeusza Rydzyka, to, co jest na styku relacji jego instytucji z państwem - zadeklarował lider Polski 2050 Szymon Hołownia.
Zobacz więcej na temat:  Szymon Hołownia Kościół Kościół katolicki Radio Maryja Tadeusz Rydzyk społeczeństwo POLSKA

Rzecznik Praw Dziecka: "Aborcja bez granic" oferuje pomoc w zbrodni zabójstwa

- Organizacje, które chcą nakłaniać kobiety do zabicia dziecka nienarodzonego, mówią o swoim działaniu, że jest to "pomoc". To jest coś, co by nie przeszło przez myśl największym zbrodniarzom, żeby tak nazywać tego typu działania - skomentował Rzecznik Praw Dziecka inicjatywę "Aborcja bez granic".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzecznik Praw Dziecka aborcja eutanazja rodzina Radio Maryja prokuratura

Urodziny Radia Maryja. Prezydent i prezes PiS dziękują rozgłośni

"Radio Maryja współtworzy demokratyczny pluralizm opinii" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników obchodów 28. rocznicy powstania Radia Maryja. Z kolei prezes PiS Jarosław Kaczyński podziękował rozgłośni "za okazane w wyborach parlamentarnych wsparcie dla PiS i obozu Zjednoczonej Prawicy".
Zobacz więcej na temat:  Radio Maryja Toruń Andrzej Duda Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość religia społeczeństwo POLSKA Jacek Sasin