Polskie Radio
Section05
Śnieżka

Kolejny wypadek na Śnieżce. Kobieta zjechała "rynną śmierci". Może mówić o ogromnym szczęściu

Czescy i słowaccy ratownicy GOPR ponownie prowadzili akcję ratowniczą na zboczach Śnieżki, na które turyści weszli wbrew zakazom. Czeszka, która ześlizgnęła się we wtorek "rynną śmierci" w Karkonoszach, może powiedzieć o ogromnym szczęściu. Tydzień temu dwóch mężczyzn nie przeżyło upadku z tej samej góry.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Śnieżka GOPR wypadek Czechy góry Karpacz

"Zlecieli prawie kilometr lodowym zboczem". Ratownik GOPR o śmiertelnym wypadku na Śnieżce

We wtorek po południu policjanci otrzymali zgłoszenie o trzech osobach, które idąc zboczem Śnieżki, zsunęły się do Kotła Łomniczki tzw. rynną śmierci. Na miejsce natychmiast dotarli polscy i czescy ratownicy. - Zlecieli prawie kilometr lodowym zboczem i w trakcie tego lotu stracili w zasadzie cały sprzęt, który mieli ze sobą. Pogubili wyposażenie, pospadały z nich plecaki. Wszystko rozleciało się po całym zboczu - ujawnił Adam Tkocz, naczelnik Grupy Karkonoskiej GOPR.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOPR góry wypadek śmierć służby ratunkowe służby i bezpieczeństwo Śnieżka Karkonosze

Wypadek na Śnieżce. Nie żyją dwie osoby. Ratownicy przerwali akcję

Jak wynika z informacji portalu PolskieRadio24.pl, w Karkonoszach doszło do wypadku, w którym trzy osoby (niektóre relacje mówiły o czterech) spadły z północnej ściany Śnieżki. Dwie osoby, które odnaleziono, nie żyją. Ratownicy nie odnaleźli trzeciej osoby. Akcja poszukiwawcza została zakończona.
Zobacz więcej na temat:  góry Karkonosze zima POLSKA GOPR akcja ratunkowa społeczeństwo ratownik górski Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Śnieżka