Polskie Radio
Section05
tarcza antykryzysowa

Terlecki: we wtorek o godz. 13.00 posiedzenie Sejmu w sprawie tarczy antykryzysowej

- Posiedzenie Sejmu, podczas którego izba zajmie się poprawkami Senatu do ustaw tworzących tarczę antykryzysową rozpocznie się we wtorek o godz. 13.00 - poinformował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) po poniedziałkowym posiedzeniu Prezydium Sejmu. Obrady Sejmu wstępnie zaplanowane są też na piątek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce Sejm Senat tarcza antykryzysowa polityka Ryszard Terlecki

Wiceminister zdrowia: przepisy umożliwiają obowiązkowe badanie personelu medycznego

- Istniejące przepisy dają możliwość nałożenia obowiązku wykonania badań lekarskich, w tym testów, m.in. u personelu medycznego. Poprawka senacka w tym zakresie nie jest konieczna - wskazał w Senacie wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Izba procedowała nad nowelizacją ustaw związaną z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem choroby COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Senat Koronawirus w Polsce koronawirus tarcza antykryzysowa zdrowie Waldemar Kraska

Jacek Ozdoba: odpowiedzialna władza szykuje scenariusze na najgorsze chwile

- Przygotowujemy scenariusz, który ma umożliwić funkcjonowanie państwa i społeczeństwa w trudnym czasie. Zadaniem ustawodawcy jest tworzenie realnego prawa. Zakładamy, że może być jeszcze ciężej i wówczas dzięki tym działaniom będziemy w lepszej pozycji w skali Unii Europejskiej i świata - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Ozdoba, poseł Solidarnej Polski. Gościem audycji był również Dariusz Joński, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa Jacek Ozdoba Dariusz Joński Michał Rachoń

Wiceminister rozwoju: zachęcamy firmy, które przeżywają kłopoty, do utrzymywania miejsc pracy

- Zgodnie z ustawą wsparcie dla osób samozatrudnionych bądź pracujących na umowę zlecenie jest na jeden miesiąc. Ale jeśli będzie wymagała tego sytuacja, tę pomoc będzie można rozciągnąć na drugi i trzeci miesiąc - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister rozwoju Krzysztof Mazur. Odniósł się do "tarczy antykryzysowej" i rządowej pomocy dla polskich przedsiębiorców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Mazur tarcza antykryzysowa Ministerstwo Rozwoju przedsiębiorca firma umowy śmieciowe

Wiceminister rozwoju: chcemy jak najszybciej zacząć wypłacać środki na wsparcie firm i pracowników

Maksymalne zaangażowanie w przygotowanie przepisów wspierających gospodarkę w związku z epidemią koronawirusa cechują działania wszystkich resortów, urzędu prezydenta czy partnerów społecznych z Rady Dialogu Społecznego. Były też spotkania z opozycją. Chodzi o to, żeby już 1 kwietnia "tarcza antykryzysowa" była gotowa i żeby można było wypłacać środki przedsiębiorcom i pracownikom - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" w PR24 wiceminister rozwoju Krzysztof Mazur.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa Anna Grabowska

TRANSMISJA Premier: stoimy wobec wyzwań, wobec których nasi poprzednicy nie stawali

- Obecny kryzys wywołany epidemią koronawirusa zaskoczył wszystkich w jednakowym stopniu. Stoimy wobec wyzwań, wobec których nasi poprzednicy nie stawali. Ten kryzys ma charakter specyficzny - mówił w Senacie premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu wziął udział w posiedzeniu poświęconym "tarczy antykryzysowej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Senat Koronawirus w Polsce koronawirus tarcza antykryzysowa

Marcin Roszkowski: skutki kryzysu będziemy odczuwać przez lata

- Tego typu kryzys ciężko jest porównać z jakimkolwiek innym doświadczeniem ostatnich dziesiątek, jeśli nie setek lat. Zamrożona została gospodarka i to jest główny problem (…) główna przestrzeń to utrzymanie miejsc pracy, ale i płynności przez przedsiębiorców - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Roszkowski (Instytut Jagielloński).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka przedsiębiorca Koronawirus w Polsce koronawirus firma tarcza antykryzysowa

Bernacki: opozycja nie potrafi funkcjonować bez ostrego sporu politycznego

- Koalicja Obywatelska i Konfederacja starają się zaistnieć. Bez ostrej debaty, bez ostrego sporu, nie potrafią funkcjonować. Stąd podejmowany przez nich w taki właśnie sposób temat wyborów prezydenckich - powiedział w Polskim Radiu 24 Włodzimierz Bernacki, senator PiS. Gościem audycji był także poseł Lewicy Andrzej Rozenek. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa wybory prezydenckie 2020 polityka

Minister cyfryzacji: przed świętami możliwe kolejne propozycje w ramach "tarczy antykryzysowej"

- Zaproponowany pakiet dotyczący tzw. tarczy antykryzysowej nie jest ostateczny. Kończymy prace nad kolejnym zestawem zmian - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marek Zagórski, minister cyfryzacji. – Chcemy reagować na bieżąco - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Marek Zagórski Mirosław Skowron tarcza antykryzysowa koronawirus Koronawirus w Polsce Ministerstwo Cyfryzacji

Szef KPRM: "tarcza antykryzysowa" powinna zostać przyjęta jak najszybciej

Sejm w ubiegłym tygodniu przyjął ustawy, które mają uchronić Polskę przed negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. Dziś prace nad "tarczą antykryzysową" rozpoczyna Senat. -  Jak najszybsze działania pomogą zarówno przedsiębiorcom, jak i pracownikom - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce Michał Dworczyk tarcza antykryzysowa POLSKA Katarzyna Gójska GOSPODARKA