Polskie Radio
Section05
Tczew

TYLKO U NAS "Czy w środku są złote sedesy?" Samorządy budują miejskie toalety w cenie domów

Od kilku miesięcy przecięcia przysłowiowej wstęgi nie może doczekać się toaleta miejska w Białymstoku. Niewielki budynek w cenie mieszkania, bo za aż 430 tys. zł, stanął przy Pałacu Branickich i nie spełnia norm. To jeden z wielu przykładów na to, jak samorządy opanowała "moda" na toalety, które nie zawsze zdają egzamin, ale za które zawsze trzeba słono zapłacić.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Warszawa Tczew Słupsk polityka

Sąd uniewinnił prezydenta Tczewa. Neumann mówił, że "będzie się o niego bił"

Sąd Okręgowy w Gdańsku prawomocnie uniewinnił prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego od zarzutów przekroczenia uprawnień i złamania przepisów ustawy o ochronie danych osobowych. To o nim mówił na taśmach, opublikowanych przez TVP Info Sławomir Neumann: "jak Pobłocki będzie członkiem Platformy, to będę się o niego bił, ku**a, do końca życia".
Zobacz więcej na temat:  Tczew Sławomir Neumann taśmy sławomira neumanna Platforma Obywatelska nagrania sąd POLSKA sądownictwo

Taśmy Sławomira Neumanna. "Wypowiedzi skandaliczne, haniebne i niegodne"

- Nagrane wypowiedzi Sławomira Neumanna są bardzo dobrym obrazem całej PO. To jest takie zdjęcie, które Platforma sama sobie zrobiła - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski, publicysta tygodnika "Sieci". Do tematu taśm Sławomira Neumanna odniosła się również Katarzyna Kozłowska z dziennika "Fakt".
Zobacz więcej na temat:  polityka Sławomir Neumann Platforma Obywatelska Michał Karnowski Krzysztof Świątek koalicja obywatelska Tczew

P. Semka: język S. Neumana przypomina język szefa mafii

- Język Sławomira Neumanna przypomina szefa mafii mówiącego "jak będziesz z nami, włos Ci nie spadnie z głowy". - W przypadku PO charakterystyczne jest to, że ich wyborcy walczą przeciwko czemuś, a nie za czymś - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Sławomir Neumann Platforma Obywatelska POLSKA Wybory parlamentarne 2019 Kornel Morawiecki koalicja obywatelska Tczew Komitet Obrony Demokracji Piotr Semka Antoni Trzmiel

Poseł PiS z Tczewa: "taśmy Neumanna" są dyskwalifikujące

Poseł PiS z Tczewa Kazimierz Smoliński jest zdania, że nagrania Sławomira Neumanna, w których m.in. niepochlebnie wypowiada się o tym mieście, są "kwintesencją ich (polityków PO - red.) podejścia do obywateli". - Sami słyszycie, w jaki sposób traktuje nas prominentny polityk PO - zwrócił się do mieszkańców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Tczew Sławomir Neumann Platforma Obywatelska taśmy sławomira neumanna

Słowem Niepodległa: droga Tczewa do wolności

Polskie Radio 24 przyjechało dziś do Tczewa w Kociewie, etnograficzno-kulturowym regionie na północy Polski. Audycja Słowem Niepodległa nadawana jest z centrum wystawienniczego Fabryka Sztuk. O historycznej drodze Tczewa do polskiej niepodległości mówili: Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk, dr Michał Kargul, historyk, v-ce prezes Oddziału Kociewskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, dr Krzysztof Korda, historyk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie i Józef Ziółkowski - główny specjalista ds. muzealnictwa.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski niepodległość Tczew HISTORIA II RP II wojna światowa