X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
wybory do Parlamentu Europejskiego

Dr Dominik Hejj: całe Węgry są w barwach Fideszu

- W Polsce jest zupełnie inna sytuacja niż na Węgrzech. Jeśli mówimy, że w Polsce ktoś wygrywa w dużych miastach, to tych miast jest kilka. Na Węgrzech jest tylko Budapeszt. Opozycyjne partie pozdobywały mandaty głównie w stolicy. Reszta kraju jest pomarańczowa, czyli w barwach Fideszu - komentował wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego na Węgrzech dr Dominik Hejj z Instytutu Europy Środkowej.
Zobacz więcej na temat:  wybory do Parlamentu Europejskiego Parlament Europejski Unia Europejska Węgry Viktor Orban

Prof. Monika Płatek: Robert Biedroń wychodzi naprzód

- Jest konkretny program, do tego programu Robert Biedroń zaprasza wszystkie ugrupowania prodemokratyczne i proeuropejskie. Skoro ma się rozpaść Koalicja Europejska, bo PSL mówi, że odejdzie, jeśli znalazłaby się w niej Wiosna, to siłą rzeczy Robert Biedroń wychodzi naprzód i zaprasza wszystkich - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Monika Płatek.    
Zobacz więcej na temat:  Robert Biedroń Parlament Europejski wybory do Parlamentu Europejskiego partia Wiosna

Andrzej Zybertowicz: ataki na Kościół zmobilizowały wyborców

- O mobilizacji Polaków na terenach wiejskich mogło zdecydować poczucie, że tylko Prawo i Sprawiedliwość obroni polski Kościół przed nawałnicą barbarzyńców, w cudzysłowie i w przenośni - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Zybertowicz, doradca Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Zybertowicz wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 wybory do Parlamentu Europejskiego polityka katolicyzm religia wiara

Joanna Augustynowska: zjednoczona opozycja ma sens

- Z perspektywy czasu widzimy, że Polscy oczekiwali zjednoczenia wszystkich sił po stronie opozycyjnej i demokratycznej. Udało się to zrobić Grzegorzowi Schetynie. Decyzja w jakiej formule i które partie pójdą razem do następnych wyborów, jest jeszcze przed nami - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Augustynowska, posłanka Platfory Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polskie Stronnictwo Ludowe PSL wybory do Parlamentu Europejskiego Koalicja Europejska Grzegorz Schetyna

"Kontrapunkt". UE po wyborach do Parlamentu Europejskiego

- W UE rzadko coś zmienia się gwałtowanie, także w przypadku Parlamentu Europejskiego. Można powiedzieć, że do tej pory w PE funkcjonowała "niemiecka wielka koalicja", była przeniesiona żywcem z systemu niemieckiego. Jednak dwie główne partie zdecydowanie osłabły, natomiast siły centrowowo-liberlane nadal mają dwie trzecie mandatów - mówiła w Polskim Radiu 24 Aleksandra Rybińska (Sieci).
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski wybory do Parlamentu Europejskiego Unia Europejska

Politycy z szansami na najważniejsze stanowiska w UE

Kto ma największe szanse na najważniejsze unijne stanowiska? Marta Makowska, ekspert ds europejskich PISM, wskazała na mocną pozycję Michela Barnier, którego kandydatura "wzbudza stosunkowo niewielkie kontrowersje" i ma poparcie czołowych frakcji.
Zobacz więcej na temat:  wybory do Parlamentu Europejskiego Parlament Europejski wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 Unia Europejska Europa ŚWIAT Komisja Europejska Rada Europejska

Scena polityczna między wyborami. Komentarze

Po eurowyborach wciąż pojawiają się pytania o wyniki wyborów parlamentarnych, które czekają nas jesienią. Piotr Nisztor z "Gazety Polskiej" uważa, że PiS jest przed nimi na "fali wznoszącej" i jak na razie "nie ma z kim przegrać". Witold Jurasz (Onet, DGP) jest zdania, że partia rządząca zwycięży w jesiennym głosowaniu, przypomniał jednak, że duża przewaga kilka miesięcy przed wyborami nie oznacza pewnego zwycięstwa.
Zobacz więcej na temat:  PSL PiS Prawo i Sprawiedliwość wybory do Parlamentu Europejskiego wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 Koalicja Europejska polityka POLSKA Grzegorz Schetyna

Grzegorz Napieralski: Koalicja Europejska to nie "anty-PiS"

- Platforma Obywatelska nie zmieniła swojego miejsca na scenie politycznej, nie przesuwała się w lewo czy prawo, tylko obudowała z dwóch stron - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Grzegorz Napieralski, senator niezrzeszony, popierany przez PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 wybory do Parlamentu Europejskiego Koalicja Europejska Platforma Obywatelska Grzegorz Napieralski polityka

W. Waszczykowski: ludzie wiedzą, że jesteśmy wiarygodni

- Wielu ludzi nie przyznawało się, że zagłosuje na PiS. W niektórych środowiskach PiS jest traktowany jako partia obciachowa. Ale to się przełamało - po wyborach do PE coraz więcej ludzi zacznie pokazywać swoje poglądy - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, b. szef MSZ, poseł elekt do PE. 
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski wybory do Parlamentu Europejskiego Unia Europejska Prawo i Sprawiedliwość

Polska polityka po wygranych przez PiS wyborach. Komentarze

Prawo i Sprawiedliwość wygrało eurowybory i wyśle do PE ponad połowę przedstawicieli Polski. Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego" mówił, że po tym sukcesie zagrożeniem dla partii może być bardziej "woda sodowa" niż zagrożenie partii. Tomasz Żółciak ("DGP") mówił o wyzwaniach, jakie stoją przed Koalicją Europejską, która zajęła drugie miejsce w głosowaniu.
Zobacz więcej na temat:  PSL zjednoczona prawica PiS Prawo i Sprawiedliwość Andżelika Możdżanowska wybory do Parlamentu Europejskiego wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 Koalicja Europejska polityka POLSKA