X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
zbrodnia katyńska

TYLKO U NAS Polsko-rosyjski Marsz Pamięci. "To idea syna ofiary Katynia"

Z udziałem młodych Rosjan i Polaków, uczniów szkół średnich z Wielkopolski i Smoleńska, odbył się w niedzielę w Katyniu 12. Marsz Pamięci. Celem tej dorocznej akcji jest wspólne upamiętnienie polskich oficerów zamordowanych przez NKWD wiosną 1940 roku.  Inicjatywę tę organizuje od 2007 roku poznańskie Stowarzyszenie Współpracy ze Wschodem Memoramus. 
Zobacz więcej na temat:  zbrodnia katyńska Katyń Memoriał ZSRR ŚWIAT

TYLKO U NAS Walka o pamięć o Katyniu trwa. W Rosji prawdę się zamąca

Szerzenie wiedzy o zbrodni katyńskiej na świecie, Europie Zachodniej, wśród ludzi młodych - to duże wyzwanie dla Polski. Należy znaleźć pomysły na promocję, środki na ciekawe filmy, książki – to niektóre z wniosków dorocznej konferencji o Katyniu. Przypomniano, że nie wszystko wiemy o tej zbrodni, nie ma wciąż białoruskiej listy katyńskiej. Dezinformację wciąż prowadzi Rosja.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Raport Białoruś zbrodnia katyńska TYLKO U NAS Katyń HISTORIA Memoriał Piotr Gliński ZSRR

Zbrodnia Katyńska. "W Katyniu zginęła elita patriotyczna"

W piątek obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Święto zostało ustanowione ku pamięci blisko 22 tysięcy polskich oficerów i jeńców wojennych z obozów i więzień zachodniej Białorusi i Ukrainy wymordowanych przez NKWD. O zbrodni katyńskiej mówił w Polskim Radiu 24 dr Witold Wasilewski z Instytutu Pamięci Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Katyń zbrodnia katyńska Instytut Pamięci Narodowej historia Polski Związek Radziecki II wojna światowa Niemcy

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

W piątek obchodzony był Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Zbrodnia katyńska została dokonana 78 lat temu przez NKWD na blisko 22 tysiącach polskich oficerów i jeńców wojennych z obozów i więzień zachodniej Białorusi i Ukrainy. Zostali oni wzięci do niewoli po agresji Związku Radzieckiego na Polskę we wrześniu 1939 roku. O zbrodni katyńskiej mówił w audycji Wszystko Jest Historią prof. Wojciech Materski, autor wielu publikacji historycznych.
Zobacz więcej na temat:  Katyń zbrodnia katyńska historia Polski Związek Radziecki II wojna światowa Miednoje

Prof. Szwagrzyk o ustawie o IPN: „Polski głos jest zbyt słaby”

- Kto by przypuszczał, że IPN w Polsce będzie obiektem troski rządu Stanów Zjednoczonych, Francji, Izraela czy Ukrainy? Mam wrażenie, że w narracji, którą toczymy, głos Polski jest zdecydowanie zbyt słaby - powiedział w audycji 24 Pytania wiceprezes IPN prof. Krzysztof Szwagrzyk. Odniósł się także do prac poszukiwawczych zespołu IPN m.in. na terenie Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Szwagrzyk IPN Ukraina Dorota Kania Łączka zbrodnia katyńska POLSKA

„Zbrodnia katyńska była elementem szeroko zakrojonych represji sowieckich”

Marzec jest szczególnym miesiącem w historii zbrodni katyńskiej. 5 marca 1940 roku zapadła tajna decyzja najwyższych władz państwowych i partyjnych ZSRR o „likwidacji” tysięcy jeńców wojennych – m.in. oficerów Wojska Polskiego. 8 marca Sowieci wywieźli pierwszych 13 jeńców z obozu w Kozielsku, a 15 marca prawdopodobnie przeprowadzili już pierwsze rozstrzelania tych 13 oficerów. O zbrodni katyńskiej mówili w audycji Nos Kleopatry dr Bartłomiej Bydoń (Muzeum Katyńskie) i dr Witold Wasilewski (IPN).
Zobacz więcej na temat:  Katyń ZSRR II wojna światowa zbrodnia katyńska historia Polski

Katyń. Premiera miniserialu „Sztafeta” zrealizowanego przez NCK

Narodowe Centrum Kultury zaprezentowało nową odsłonę kampanii społecznej „Pamiętam. Katyń 1940” połączoną z premierą filmu „Sztafeta”. To wyprodukowany przez NCK pięcioodcinkowy miniserial o Zbrodni Katyńskiej. O kampanii „Pamiętam. Katyń 1940” mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Katyń Narodowe Centrum Kultury zbrodnia katyńska