Polskie Radio
Section05
Andrzej Kryj

Andrzej Kryj: wierzę naukowcom i lekarzom, szczepienia na COVID-19 to nie eksperyment

- Należę do pokolenia, które pamięta osoby dotknięte chorobą Heinego-Medina, wiem, że szczepienia, którym podlegaliśmy - na odrę, czy na ospę - przyniosły skutek. Szczepienia na COVID-19 to nie eksperyment, który ma służyć depopulacji - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Andrzej Kryj.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Kryj Adrian Klarenbach polityka PiS Koronawirus w Polsce COVID-19 szczepienia

Poseł PiS: opozycja cały czas liczy na to, że stanie się coś złego w Zjednoczonej Prawicy

- Decyzję o tym kto będzie w rządzie podejmuje premier Mateusz Morawiecki i to będzie jego decyzja. Oczywiście będzie to konsultowane także w ramach kierownictwa Zjednoczonej Prawicy - powiedział Andrzej Kryj z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Porozumienie Jarosława Gowina rząd zjednoczona prawica Mateusz Morawiecki Adam Bielan Andrzej Kryj Platforma Obywatelska koalicja obywatelska POLSKA polityka Polskie Radio 24

Szczyt klimatyczny. Powinniśmy całkowicie odejść od węgla?

W Katowicach trwa szczyt klimatyczny. Goście z całego świata debatują o rozwiązaniach dotyczących nowych technologii wytwarzania energii. W audycji "Tydzień kontra tydzień" politycy Platformy Obywatelskiej oraz Kukiz'15 ocenili, że Polska powinna zmienić swoją politykę węglową. Andrzej Kryj (PiS) stwierdził natomiast, że "Polska czyni bardzo wiele, by zredukować ilość tego surowca". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczyt klimatyczny w Katowicach węgiel nowe technologie Krzysztof Grzesiowski Agnieszka Ścigaj Andrzej Kryj