Polskie Radio
Section05
Anna Fotyga

Anna Fotyga: Donald Tusk nie pomagał Polsce

- Co do motywacji Fransa Timmermansa nie mam większych wątpliwości, bo widzieliśmy jego działania od długiego już czasu i niewątpliwie jest osobą nie najlepiej nastawioną do obecnej Polski rządzonej przez koalicję Zjednoczonej Prawicy - mówiła w "Sygnałach dnia" europosłanka PiS Anna Fotyga.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Anna Fotyga Katarzyna Gójska Sygnały Dnia wybory do Parlamentu Europejskiego wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Anna Fotyga: to był powrót do Zachodu po czasie smuty

- Polska chciałaby, żeby Unia, tak jak to było na początku procesu integracyjnego, była związkiem państw, które w drodze żmudnych negocjacji ustalają wspólny interes. Ten wspólny interes jest, nie ma najmniejszych wątpliwości - powiedziała na antenie PR24 Anna Fotyga, europosłanka, kandydatka PiS do europarlamentu.
Zobacz więcej na temat:  Anna Fotyga POLSKA 15 lat Polski w UE Unia Europejska Europa Prawo i Sprawiedliwość

Anna Fotyga: chcemy, żeby nasz głos był słyszany w Unii

Parlament Europejski 13 marca przyjął rekomendacje autorstwa europosłanki PiS Anny Fotygi. Były one adresowane do instytucji unijnych i opracowane dwa lata po przyjęciu raportu o unijnej komunikacji strategicznej w celu przeciwdziałania wrogiej propagandzie stron trzecich, w tym Rosji. Na ten temat eurodeputowana mówiła w audycji "Sztuka słuchania ekstra".
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Anna Fotyga Parlament Europejski Polska w Unii Europejskiej

Europosłowie: "Na Białorusi metody KGB na wzór sowieckich"

Ponad 70 europosłów zaapelowało w środę do szefów instytucji UE i szefowej unijnej dyplomacji o "poważne przemyślenie" polityki wobec Białorusi w świetle ostatnich działań białoruskich władz wobec demonstrantów oraz aresztowań dziennikarzy i opozycjonistów. Podpisali się pod nim europosłowie z PiS i PO.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś MSZ opozycja demokratyczna Aleksander Łukaszenka ŚWIAT Unia Europejska Anna Fotyga Parlament Europejski Michał Boni Danuta Huebner Bolesław Piecha Kazimierz Michał Ujazdowski Beata Gosiewska

Fotyga o wyborze Tuska: siłą zmieniono obyczaje

- Po raz pierwszy zdecydowano się, by na ważne stanowisko w Radzie Europejskiej była wysuwana osoba o hybrydowym poparciu, gdyż żadne państwo oficjalnie nie zgłosiło, że to jest jego kandydat i szuka dla niego poparcia – skomentowała w magazynie "W samo południe" wybór na drugą kadencję dotychczasowego szefa tej instytucji Donalda Tuska, europoseł PiS. Polska zaproponowała na tę funkcję europosła Jacka Saryusza-Wolskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Jacek Saryusz-Wolski Anna Fotyga Jerzy Jachowicz

"Histeria wokół nowej władzy w USA jest niestosowna"

Parlament Europejski poparł w głosowaniu umowę gospodarczo-handlową między Unia Europejską i Kanadą - CETA. Skutkiem porozumienia będzie między innymi zniesie ceł na większość towarów i usług. –W obecnych układach strumienie handlu świadczą o dalekosiężnych związkach. Ta umowa podkreśla związki transatlantyckie – mówiła w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Anna Fotyga, europosłanka PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Anna Fotyga CETA Parlament Europejski Kanada Donald Trump USA Rosja