Polskie Radio
Section05
Anna Fotyga

Tortury ukraińskich cywili w Donbasie. Szokujący raport "Izolacja - głosy z piwnicy"

Rażenie prądem, podtapianie, bicie, wbijanie igieł pod paznokcie - o takich torturach mówią ci, którzy przeszli "Izolację" w Doniecku, obóz tymczasowy dla ukraińskich cywilów utworzony przez donieckich separatystów. - To realnie stało się obozem koncentracyjnym - mówi jeden z więzionych w obozie. Okrutny proceder mający miejsce w Doniecku opisuje raport "Izolacja - głosy z piwnicy" autorstwa Moniki Andruszewskiej i Witalija Chekały, który powstał na zlecenie europosłanki Anny Fotygi (ECR).
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja Donbas Anna Fotyga Parlament Europejski

Cywile w Donbasie torturowani przez Rosjan i separatystów wspieranych przez Moskwę. Jest raport

Wstrząsający raport o torturowaniu ukraińskich cywilów w Donbasie przez Rosjan i separatystów wspieranych przez Moskwę. "Izolacja. Głosy z piwnicy" - to ponad 60-stronicowy dokument o zbrodniach, który powstał na podstawie relacji jeńców. Autorami raportu są polska dziennikarka przebywająca na stałe na Ukrainie Monika Andruszewska i ukraiński prawnik Witalij Chekało. Raport, który został przygotowany na zlecenie europosłanki Anny Fotygi z grupy europejskich konserwatystów, został opublikowany w poniedziałek. Z raportem, już wcześniej, zapoznała się brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja Donbas Kreml Anna Fotyga Parlament Europejski

Torturowanie ukraińskich cywilów w Donbasie przez Rosjan. Dziś prezentacja raportu w PE

W poniedziałek zostanie w przestawiony wstrząsający raport o torturowaniu ukraińskich cywilów w Donbasie przez Rosjan i separatystów wspieranych przez Moskwę. "Izolacja. Głosy z piwnicy" - to ponad 60-stronicowy dokument o zbrodniach, który powstał na podstawie relacji jeńców.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Donbas Rosja Ukraina Anna Fotyga Parlament Europejski konflikty międzynarodowe

"Naszym obowiązkiem jest wspierać premiera". Anna Fotyga o negocjacjach ws. budżetu UE

- Są momenty, kiedy można dyskutować, ale są też momenty, kiedy trzeba stanąć murem za osobą, która ma negocjacyjny mandat. Na oceny przyjdzie jeszcze czas. Osoby z zewnątrz zwykle nie mają pełnej wiedzy na temat procesu negocjacji. Czasem jest to też próba charakterów, nie tylko argumentów merytorycznych - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 europoseł PiS Anna Fotyga. 
Zobacz więcej na temat:  budżet ue budżet unijny fundusze europejskie fundusze unijne Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Anna Fotyga POLSKA

Anna Fotyga żąda stanowczej reakcji KE w sprawie lobbingu wspierającego Nord Stream 2

Europoseł Anna Fotyga wezwała Komisję Europejską do stanowczej reakcji na lobbing w Unii wspierający budowę Nord Streamu 2 i krytykujący zapowiedź amerykańskich sankcji. "Co jakiś czas - głównie z niemieckiej i austriackiej strony - pojawiają się głosy broniące rosyjskiej broni hybrydowej, jaką de facto jest gazociąg Nord Stream" - podkreśliła polska deputowana.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 Anna Fotyga Komisja Europejska Unia Europejska