X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Armenia

Transportery opancerzone na ulicach. Protesty się nasilają

Od dwóch tygodni na ulicach Armenii nieustannie trwają antyrządowe protesty. Wśród manifestujących przeważającą grupę stanowią studenci. Bunt Ormian wywołała decyzja władz o wybraniu Serża Sarkisjana na stanowisko premiera po tym, jak przez dwie kadencje pełnił on rolę prezydenta kraju. O "aksamitnej rewolucji" w programie "Więcej świata" mówił Michał Potocki z Dziennika Gazety Prawnej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Więcej świata Armenia protest Michał Żakowski

W Armenii wrze, mimo ustąpienia premiera

Wielotysięczne demonstracje rozpoczęły się 13 kwietnia w Erywaniu i innych miastach Armenii. Ich uczestnicy protestowali przeciwko objęciu stanowiska szefa rządu przez Serża Sarkisjana, który wcześniej przez 10 lat pełnił funkcję prezydenta. Pojawiły się też m.in. zarzuty o korupcję, uzurpację i zbytnie zbliżenie polityki Erywania do Moskwy. O wydarzeniach w Armenii mówili w audycji Spojrzenie Na Wschód Jerzy Marek Nowakowski (były ambasador RP w Armenii) i Łukasz Jasina (PISM).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Armenia

TYLKO U NAS Nie ma starcia sił na Kaukazie? Rosja uznaje się za hegemona

Rosja postrzega obszar Kaukazu Południowego jako swoją wyłączną strefę wpływów. Ale czy tak odbierają ją inni aktorzy? Czego spodziewać się w najbliższym czasie w Gruzji, Armenii, Azerbejdżanie? Eksperci są zgodni: w regionie nie widać działań USA, Turcja współpracuje z Rosją, Rosja zarządza państwami Kaukazu za pomocą konfliktów, które podsyca. A 2008 rok pokazał, że Zachód nie reaguje szybko na sytuacje kryzysowe. 
Zobacz więcej na temat:  Kaukaz Kaukaz Południowy Rosja TYLKO U NAS Turcja Iran Gruzja Armenia