X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Armenia

Chaczkary i karawanseraje, czyli cudowna Armenia

Armenia to kraj kolebki chrześcijaństwa. A więc cudownych monastyrów, ale i karawanserajów. Jezioro Sewan musi wskutek bolesnych doświadczeń historycznych wystarczyć Ormianom za morze. To także kraj miasta skalnego, skrzydeł Tatewu – najdłuższej na świecie kolejki linowej, znakomitych restauracji i nie mniej znakomitych świeżych przydrożnych kebabów, duduku, granatu i tęsknoty za świętą górą Ararat. 
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raducha Armenia STYL ŻYCIA podróże

Putin spotka się z Łukaszenką, Paszynianem, Nazarbajewem

W Soczi spotkają się dziś przywódcy czterech państw wchodzących w skład kontrolowanej przez Rosję Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. Według informacji przekazanych przez służby prasowe Kremla, Władimir Putin będzie rozmawiał z liderem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką, prezydentem Kazachstanu - Nursułtanem Nazarbajewem oraz premierem Armenii Nikołą Paszynianem.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś Armenia Kazachstan Rosja

Rewolucja w Armenii. "Lud przejął władzę"

Parlament Armenii wybrał lidera opozycji Nikola Paszyniana na premiera. Wcześniej kilkutygodniowe protesty w Erywaniu, kierowane przez Paszyniana, doprowadziły do ustąpienia ze stanowiska premiera Serża Sarkisjana, wieloletniego prezydenta Armenii, oskarżanego o uzurpację władzy. Co oznaczają te przetasowania w najwyższych kręgach władzy, czy dokonały się one za wiedzą i zgodą Rosji? Mówił o tym w audycji Świat w Powiększeniu Wojciech Górecki z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Armenia Rosja

Napięcia w Armenii w nastroju karnawału rewolucyjnego

Po tym jak tysiące ludzi zablokowało drogi, lotniska i sparaliżowało ruch w miastach, rządząca Partia Republikańska zgodziła się w ponownym głosowaniu nie wystawiać swojego kandydata i poprzeć osobę zgłoszoną przez 1/3 deputowanych ze 105 osobowej izby. Czy Nikola Paszynian ma szansę na stanowisko premiera? O sytuacji w Armenii mówił Gość Polskiego Radia 24: Wojciech Górecki z Ośrodka Studiów Wschodni. Reporter niedawno odwiedził ten kraj.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Armenia

Armenia: lider opozycji wzywa do odstąpienia od blokad dróg

W Armenii zwolennicy opozycji zablokowali główne drogi dojazdowe do stolicy kraju - Erywania. Także w samym mieście opozycja blokuje ulice i place. Prezydent Armen Sarkisjan wezwał przedstawicieli opozycji i rządzącej Partii Republikańskiej do wznowienia rozmów. Wówczas lider opozycji Nikoł Paszynjan poinformował, że jego ludzie mają odstąpić od blokady głównych tras i lotnisk. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Armenia erywań

NASZ WYWIAD "Władza to już tonący okręt". Armenii wystarczyła iskra

Potrzebna był tylko zapałka, by ta sucha trawa zaczęła płonąć. I tak protesty rozprzestrzeniły się po całym kraju. Czy będą wolne wybory - to teraz kluczowa sprawra – trzeba zmieniać prawo, instytucje. Drugie wyzwanie: nie pozwolić na rządy oligarchów  - mówił portalowi PolskieRadio.pl Artur Sakunts z Helsińskiego Zgromadzenia Obywatelskiego w Wanadzor. To duże wyzwanie - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Armenia