X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Armenia

Putin spotka się z Łukaszenką, Paszynianem, Nazarbajewem

W Soczi spotkają się dziś przywódcy czterech państw wchodzących w skład kontrolowanej przez Rosję Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. Według informacji przekazanych przez służby prasowe Kremla, Władimir Putin będzie rozmawiał z liderem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką, prezydentem Kazachstanu - Nursułtanem Nazarbajewem oraz premierem Armenii Nikołą Paszynianem.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś Armenia Kazachstan Rosja

Rewolucja w Armenii. "Lud przejął władzę"

Parlament Armenii wybrał lidera opozycji Nikola Paszyniana na premiera. Wcześniej kilkutygodniowe protesty w Erywaniu, kierowane przez Paszyniana, doprowadziły do ustąpienia ze stanowiska premiera Serża Sarkisjana, wieloletniego prezydenta Armenii, oskarżanego o uzurpację władzy. Co oznaczają te przetasowania w najwyższych kręgach władzy, czy dokonały się one za wiedzą i zgodą Rosji? Mówił o tym w audycji Świat w Powiększeniu Wojciech Górecki z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Armenia Rosja

Napięcia w Armenii w nastroju karnawału rewolucyjnego

Po tym jak tysiące ludzi zablokowało drogi, lotniska i sparaliżowało ruch w miastach, rządząca Partia Republikańska zgodziła się w ponownym głosowaniu nie wystawiać swojego kandydata i poprzeć osobę zgłoszoną przez 1/3 deputowanych ze 105 osobowej izby. Czy Nikola Paszynian ma szansę na stanowisko premiera? O sytuacji w Armenii mówił Gość Polskiego Radia 24: Wojciech Górecki z Ośrodka Studiów Wschodni. Reporter niedawno odwiedził ten kraj.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Armenia

Armenia: lider opozycji wzywa do odstąpienia od blokad dróg

W Armenii zwolennicy opozycji zablokowali główne drogi dojazdowe do stolicy kraju - Erywania. Także w samym mieście opozycja blokuje ulice i place. Prezydent Armen Sarkisjan wezwał przedstawicieli opozycji i rządzącej Partii Republikańskiej do wznowienia rozmów. Wówczas lider opozycji Nikoł Paszynjan poinformował, że jego ludzie mają odstąpić od blokady głównych tras i lotnisk. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Armenia erywań

NASZ WYWIAD "Władza to już tonący okręt". Armenii wystarczyła iskra

Potrzebna był tylko zapałka, by ta sucha trawa zaczęła płonąć. I tak protesty rozprzestrzeniły się po całym kraju. Czy będą wolne wybory - to teraz kluczowa sprawra – trzeba zmieniać prawo, instytucje. Drugie wyzwanie: nie pozwolić na rządy oligarchów  - mówił portalowi PolskieRadio.pl Artur Sakunts z Helsińskiego Zgromadzenia Obywatelskiego w Wanadzor. To duże wyzwanie - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Armenia

Transportery opancerzone na ulicach. Protesty się nasilają

Od dwóch tygodni na ulicach Armenii nieustannie trwają antyrządowe protesty. Wśród manifestujących przeważającą grupę stanowią studenci. Bunt Ormian wywołała decyzja władz o wybraniu Serża Sarkisjana na stanowisko premiera po tym, jak przez dwie kadencje pełnił on rolę prezydenta kraju. O "aksamitnej rewolucji" w programie "Więcej świata" mówił Michał Potocki z Dziennika Gazety Prawnej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Więcej świata Armenia protest Michał Żakowski

W Armenii wrze, mimo ustąpienia premiera

Wielotysięczne demonstracje rozpoczęły się 13 kwietnia w Erywaniu i innych miastach Armenii. Ich uczestnicy protestowali przeciwko objęciu stanowiska szefa rządu przez Serża Sarkisjana, który wcześniej przez 10 lat pełnił funkcję prezydenta. Pojawiły się też m.in. zarzuty o korupcję, uzurpację i zbytnie zbliżenie polityki Erywania do Moskwy. O wydarzeniach w Armenii mówili w audycji Spojrzenie Na Wschód Jerzy Marek Nowakowski (były ambasador RP w Armenii) i Łukasz Jasina (PISM).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Armenia